info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Terezin běžecký deník 3: Znovu a lépe

28. 06. 2013
Před dalším pokusem jsem se rozhodla trochu si rozšířit obzory a ponořit se nejprve do teorie. To bylo ale překvapení! Zjistila jsem, že úvaha „čím víc, tím líp“ je naprosto zcestná, ostatně jako většina ostatních běžeckých úvah, ke kterým jsem vysoce odborně dospěla. Načetla jsem si plány pro začátečníky i něco o nezbytnosti běžeckých bot. Ale jsou fakt nutné?
Terezin běžecký deník 3: Znovu a lépe

Pokud se rozhodnu si běžecké boty opravdu pořídit, bude to nakonec nějaký rozdíl, nebo jen škoda peněz? A jak si jako naprostý laik vybrat?

Jak už to tak někdy bývá, tenhle bod se vyřešil v podstatě sám – a vlastně docela náhodou. Při brouzdání netem jsem zjistila, že i u nás se chystá Asics Foot ID day, kde nohu a došlap proměří a boty doporučí. Jelikož mám krajně otravnou kombinaci malého chodidla a vysokého nártu, a tak je shánění bot vždycky zábava na týden, byla jsem opravdu zvědavá, co chytrý stroj naměří, a jestli i pro mě něco na běhání bude.

Láska na první došlap

V místních sportovních potřebách jsem našla stánek, podle pokynů se postavila do mašinky (a snažila se odehnat vtíravou otázku, jestli jim ji už někdo někdy prošlápnul) a poradce mi na závěr jako bonus omotal nohu ručníkem. Uchechtla jsem se s tím, že tady berou správné stopování po Galaxii opravdu vážně, a v odpověď se do mě zapíchnul tázavě znepokojený pohled. No tak radši nic. Proměřeno, neprošlápnuto, nastalo zkoušení bot. Jako na potvoru samozřejmě čím dražší, tím lepší – a nakonec nastala láska na první došlap. Poklusávala jsem kolem stanů a kolečkových bruslí, snažila se si nepřipadat víc než jenom trochu divně, a tiše žasla – z Godzilly došlap jako do peřinky, obraz na sítnici neskákal, klouby jen vrněly a měla jsem co dělat, abych rovnou nepláchla ven i s botami. Bylo rozhodnuto – tyhle dva svítivé zázraky holt nastartují moji novou a lepší běžeckou kariéru. A pevně tedy doufám, že to bude kariéra o něco méně stručná, než její předchůdkyně…

Předstartovní příprava

Na další pokus už jsem si vzala začátečnický plán, kde se střídá běh a chůze, do mobilu si nahrála hudbu a intervalový měřič, který mi jednotlivé úseky stopoval. Vybavila jsem se i tepometrem a hlavně poučkou, že začátečník má běhat co nejpomaleji a nechat tělo si pozvolna zvyknout. Rekordy natrháme až někdy později, teď je podstatné doběhnout a přežít, ideálně bez trvalých následků. Tak to jsem tedy zvědavá…


Cenová
bomba
Akce zmizí za
2:09:42:41
Kari Traa Humlesnurr Tee
-69 % Sportovní triko Kari Traa Humlesnurr Tee
589 Kč 1 919 Kč
už jen 10 ks za tuto cenu