info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Test a recenze outdoorových kalhot Progress Genius

15. 11. 2023
Pánské outdoorové kalhoty Progress Genius jsou všestranné outdoorové kalhoty z lehkého, velice pružného, prodyšného a rychleschnoucího materiálu, odolného proti oděru. Kalhoty mají větru a vodě odolnou úpravu, pohodlný střih, s předtvarovanými koleny pro lepší volnost pohybu, dvě praktické kapsy v přední části a boční kapsu. Co umí a jak se nám líbily?
Test a recenze outdoorových kalhot Progress Genius

POUŽITÍ

Kalhoty Progress Genius jsou vyvíjené pro použití při sportovních aktivitách, jejich vlastnosti nejlépe využijete při outdoorové turistice a skialpinismu.

PODROBNÝ POPIS V KOSTCE

Na první pohled atletické turistické kalhoty, které jsou připraveny se hýbat a pochodovat bez omezení. Pohodlné v pase, elastické a příjemné na dotek.

KAPSY

Kalhoty mají dvě praktické kapsy v přední části a jednu kapsu na pravém stehně. Všechny kapsy jsou uzavíratelné na zip. Kapsy mají síťovanou podšívku a tím pádem neomezují ve ventilaci. Osobně bych kapsu na stehně posunul o něco víš (nebo krátil) tak, aby uložené věci (většinou telefon) nesjížděl až na koleno.

PAS

Pas je pohodlný a opravdu jsem si užíval široký pas tak, že mě nijak neomezoval. Zapínání pomocí dvou cvoků je pohodlné a rychlé. Široká elastická guma je příjemná a nijak se nezařezává do boků ani do břicha. Designovým prvkem je laserem vytvořené velké logo PROGRESS vzadu v pase, které zároveň funguje jako ventilace. Pas je prostě vyřešen na jedničku!

kalhoty

NOHAVICE

Střih je atletický, avšak pohodlný a poskytuje neomezený pohyb. Kolena jsou tvarována, a tak kalhoty nevypadají jako dvě roury. Dole se zužují a nikde tak neodstávají. Zúžení je opravdu výrazné. Až jsem měl problém při oblékání s natažením přes nohy. Pohodlnějšímu oblékání pomáhá 20 cm dlouhý zip na kotnících opatřený vloženým klínem. Takto je možno přetáhnout nohavice i přes pohorky a zajistit je tak proti vyhrnutí či padání štěrku do bot.

TESTOVÁNÍ

Kalhoty byly testovány hned dvěma horskými vůdci a dostaly opravdu zabrat. Dovolím si tvrdit, že velmi nadstandardně. Lezení, chození, výlety, běh a cestování. Byli jsme překvapeni, jak tento příjemný, lehký a prodyšný materiál odolal nástrahám a zatížení během lezení. Neuvěřitelné!

Taky se nám oběma líbilo to, že v kalhotách bylo fajn i při letních teplotách nebo při vyšším fyzickém výkonu. Odolnost proti vodě je na úrovni DWR. Nemějte tedy kalhoty za nepromokavé.

VERDIKT TESTERA

Pohodlné turistické kalhoty, které zvládnou „udýchat“ i vyšší teploty a pořád se v nich můžete cítit komfortně. Odolné. Příjemné v pase a kompletně elastické. Je potřeba dodávat ještě něco víc?


KOUPIT PROGRESS GENIUS
Cenová
bomba
Akce zmizí za
10:05:47:35
Sensor Cyklo Stars dámský dres kr.rukáv fialová
-59 % Triko na kolo Sensor Cyklo Stars
639 Kč 1 550 Kč
už jen 6 ks za tuto cenu