info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Test běžeckých bot adidas Ultraboost 21

25. 02. 2021
V čem tkví hlavní rozdíl mezi předchozí a aktuální verzí? Michael se novým adidas Ultraboost 21 podíval na zoubek a svoje poznatky pro vás sepsal do krátké recenze.
Test běžeckých bot adidas Ultraboost 21

Ultraboost je ikonou jak ve sportovním, tak fashion světě. Není divu, kdo Boost nikdy nevyzkoušel, tak netuší, jak je pohodlný.

Nyní bota dostala největší update od předchozích modelů.

Svršek ani neucítíte

Svršek je elastický, ale přitom odolný. Obepne nohu s vyšší jistotou než dříve. Zároveň je v něm dostatek místa na prsty i do šířky, ale ne tolik, aby „plavaly“. Právě tato přední část se poddá širokému spektru typů chodidel. 75 % textílie svršku tvoří Primeblue (zrecyklovaný plastový odpad z oceánu).

svršek

Bezjazykový vstup je výhodou a nevýhodou zároveň. Výhodou je pro všechny bez vysokého nebo širokého nártu. U tohoto typu nohy může vnější uchycení tkaniček trochu tlačit. Jinak svršek krásně sedí a téměř nevíte, že na vrchní části nohou něco máte.

Pod nohou je toho hodně

Doslova. Ultraboost 21 váží nějakých 360 g (vel. 43) a to je vlastně jediné minus. I když bez tohoto minusu by nebylo plus. S lehčím materiálem by přišla nižší životnost a menší vrstva materiálu by měla vliv na pohodlí a životnost.

spodek

Adidas to moc dobře ví, a tak do boty přidal zlepšený „LEP Torsion system“ (Linear Energy Push). Tato technologie v podobě plátu pod pěnou BOOST dodává vyšší tuhost botě, a tím umožňuje větší odpich při odrazu. Vyšší váhu boty jsem osobně pocítil pouze při chůzi. Při běhu se změnila ve svižnou botu, a to právě díky vylepšenému Torsion systému.

Tlumení je ze 100% tvořeno boostem. Toho je zde o 6 % více než v předchozím modelu. Boostu je více i na vnějších stranách okolo paty, což botu dělá stabilnější a jistější. Pokud v předchozích modelech Ultraboost bylo běhaní v lehce nerovném terénu spíše nebezpečné, v tomto modelu to je možné a reálně se v nich dá běžet po zpevněné polní i lesní cestě.
Vylepšení se dostalo i konstrukci podrážky, která má se směsí Continental výbornou trakci na suchu i na mokru.

skok

Celkový dojem

Ultraboost 21 je pohodlná a dynamická „objemovka“. Váhy boty se bát nemusíte, LEP Torsion system vystřelí vaši nohu do dalšího kroku a vy si žádné váhy navíc nevšimnete. Já osobně si ji dokážu představit na většinu tréninků. Vzal bych si ji jak na klidné pomalejší běhání, tak na rychlejší a delší intervaly.
Bota vypadá a funguje skvěle. Nový update je opravdu znatelný krok kupředu.

bota

Technická data:

Silniční bota pro neutrální došlap
Drop 10 mm
340 g pánská, 310 g dámská

KOUPIT ULTRABOOST 21


Recenzi pro vás sepsal:

Michael Pozdenkov

Michael Pozdenkov

Když Michael zrovna neradí zákazníkům s koupí nového vybavení, posouvá své hranice při individuálních vytrvalostních sportech. Když může, rád testuje a porovnává běžecké vybavení. Často běhá a rád k běhu připojí i plavání a cyklistiku. Jeho triatlonové ambice tak neustále stoupají.


Cenová
bomba
Akce zmizí za
8:06:31:31
Sensor Cyklo Stars dámský dres kr.rukáv fialová
-59 % Triko na kolo Sensor Cyklo Stars
639 Kč 1 550 Kč
už jen 5 ks za tuto cenu