info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Test NVii Forest 2 na OCR závodech

19. 06. 2019
Jak obstály boty vytvořené na orientační běh v překážkových závodech? Jaká jsou jejich pro a proti a jak se chovají na nejrůznějších překážkách? Lenka Bútorová pro nás sepsala zajímavý souhrn.
Test NVii Forest 2 na OCR závodech

Přes tři roky běhám převážně OCR závody. Ty se neodehrávají jen v měkkém terénu, ale kombinují nejrůznější povrchy, aby prověřili univerzálnost každého závodníka. V OCR závodě se většinou setkáme se seběhem po lesních cestách, s výběhem po louce, s během po silnici a čas od času se také brodíme vodou plnou kamenů a bahna.

Po botě na orientační běh Nvii Forest 2 jsem sáhla, když jsem hledala měkkou trailovou botu s nižší podešví, ve které budu mít dobrou kontrolu na balančních překážkách. Vzhledem k formátu OCR závodů jsem také potřebovala, aby z bot rychle odtékala voda po absolvování vodních překážek. Dalším faktorem byla moje úzká chodidla, na které mi Nvii Forest 2 dokonale padly.

Variabilita bot je úžasná

Při závodu v Kutné Hoře jsem si ověřila, že v těchto botách není žádný problém běžet větší kus závodu po betonu a zpevněných cestách. Se vzorkem, který má primárně zdolávat měkký lesní terén, to pro mě bylo příjemné překvapení a jakmile jsem v další překážce připlavala ke břehu rybníku a vylezla z něj, všechna voda z bot rychle vytekla a já mohla v pohodě pokračovat v závodě.

Další závod a další nekompromisní zkouška bot - tentokrát počasí. Rozmáčený terén si žádal vzorek, ve kterém se bahno neusadí, a nebude dělat zbytečnou zátěž. Zároveň jsem na mokrých překážkách potřebovala dobrou trakci. Nvii Forest 2 mě v podmáčených kopcích podržely, stejně jako na mokrých překážkách s dávkou bahna od dřívějších závodníků.

NVii OCR NVII OCR

Při šplhu na laně se mi skvěle osvědčil svrchní materiál boty. Jelikož je celá bota konstruována do lesního terénu, kde vás každou chvilku překvapí „neviditelný“ ostrý kámen, kořen nebo trčící klacek, je svršek bot neuvěřitelně odolný. Vyztužená část svršku na vnitřním boku boty chránila nohu i botu od odření a zároveň mi dělala příjemnou oporu při šplhu.

To, že při koupi bot Nvii jsou součástí balení měkké i tvrdší (závodní) stélky, beru jako velký bonus. Můžete se tak sami rozhodnout, zda zvolíte více tlumenou stélku pro ještě příjemnější běh, nebo tenčí stélku pro lepší cit pro terén a balanční překážky.

Jaký mám z nich pocit?

Nvii Forest 2 vřele doporučuji na různé typy OCR závodů. Konečné rozhodnutí, zda vám sedí či ne, si musíte udělat sami, ale jsou rozhodně horkým kandidátem na jedno z nejlepších obutí pro překážkové závody. Ať si boty při těchto závodech zamilujete či ne, rozhodně z nich nebudete zklamaní.


Cenová
bomba
Akce zmizí za
8:09:21:42
Sensor Cyklo Stars dámský dres kr.rukáv fialová
-59 % Triko na kolo Sensor Cyklo Stars
639 Kč 1 550 Kč
už jen 6 ks za tuto cenu