info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Test běžeckých bot Asics Gel-Nimbus 24 TR

22. 10. 2022
Co na nové univerzální běžecké boty Asics Gel-Nimbus 24 TR říká náš Radek? Líbí se mu jejich tlumení, podešev i další detaily, které z tohoto modelu dělají ideálního parťáka na všemožné běhání. Bližší informace a pocity z testování si přečtěte níže.
Test běžeckých bot Asics Gel-Nimbus 24 TR

Asics je na trhu s běžeckým zbožím už nějaký ten pátek a člověk by si řekl, že se nedá jen tak přijít s něčím novým. On se však vždy vyvrbí detail, který se dá vylepšit a posunout celý produkt o krok dál. To je krásně vidět na modelu, o kterém si dnes můžete přečíst. Řeč je o novém modelu Nimbus 24 TR (dámská verze, pánská verze).

Asics Nimbus 24 TR

Bota Nimbus není na běžeckém poli žádný nováček a důkazem je i to, že jsme měli možnost otestovat již 24. verzi. Jak jste si určitě všimli, v názvu jsou další dvě písmena – TR. Ano, Asics přišel s tolik vyžadovanou verzí bot (lépe řečeno s celou kolekcí Nature Bathing), kterou využijete ve městě i v trailu.

Asics Nimbus 24 TR

Boty si zachovaly komfort a pohodlí silniček, velký vývoj se však odehrál v oblasti podešve. Zde se objevila hrubší, dalo by se říct trailovější vrstva pryže AHAR s vyšším obsahem uhlíku, který zajistí větší odolnost proti opotřebení a zároveň má podíl na celkové tlumivosti bot.

Když mluvím o pohodlí a tlumení, tak musím zmínit i ikonickou technologii GEL, kterou Asics dává do mezipodešve. Ta dotváří celý efekt toho nejpohodlnějšího došlapu, který jsem zatím měl u testování možnost vyzkoušet.

podešev

Nimbus 24 jsou boty, které využijete hlavně na delší běhy. Bota vás dokáže udržet v pohodlí i při opravdu dlouhé vzdálenosti, a navíc ji můžete využívat denně.

Asics Nimbus 24 TR

Co mě dál baví, je vzdušný a pružný jazyk. Jsem rád, že oproti modelu 23 se objevil elastický prvek, který dokáže chodidlo krásně obepnout, nikde se nehýbe a neroluje, a když si dobře zavážete tkaničky, tak vám boty sednou jak ušité na míru.

Co zůstalo stejné, je polstrování v oblasti achilovky. Pro mě je toto zásadní věc, která drží nohu na svém místě. U některých bot jsem měl pocit, že se vyzouvají – tady díky „polštářkům“ necítím posunutí ani o milimetr.

Asics Nimbus 24 TR

Závěrem

Asics Gel-Nimbus 24 TR z kolekce Nature Bathing je ideální kámoš na klasické městské long runy, kde absolvujete přeběhy z asfaltu na štěrk, lesní pěšiny a lehčí traily. Pokud máte svou oblíbenou lesní trasu třeba 2-4 km od baráku, tohle je bota přesně pro vás. Lehce vás provede městem a pak vás nechá užít si lesní traily. A co je hlavní? Nemusíte se bát, že trailovou podešev ohoblujete o asfalt a že silniční bota bude klouzat na vyšlapané pěšině. Toto je za mě ideální kombo 2v1 na vyčištění hlavy po pracovním dni.


KOUPIT ASICS GEL-NIMBUS 24 TR


Recenzi pro vás sepsal:

radek

Radek Trlica

Radek miluje focení, běh a jízdu na kole. Využije všech příležitostí, kdy může tyto aktivity propojit a tráví tak každou volnou chvilku. Když se pak dostatečně vybouří na závodech nejrůznějších charakterů, rád si v klidu sedne a vychutná si dobrou výběrovou kávu.


Cenová
bomba
Akce zmizí za
10:04:59:43
Sensor Cyklo Stars dámský dres kr.rukáv fialová
-59 % Triko na kolo Sensor Cyklo Stars
639 Kč 1 550 Kč
už jen 6 ks za tuto cenu