info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Testování a recenze nových Asics Gel-Kayano 28

22. 07. 2021
Přinášíme stručnou recenzi z testování bot Asics Gel-Kayano 28. Jsou to stabilní boty s jistým dopadem, které po celou dobu běhu pomáhají držet správnou techniku. Oproti ostatním tréninkovým botám jsou více dynamické, neztrácejí však na pohodlí.
Testování a recenze nových Asics Gel-Kayano 28

Nenásilná stabilita. Tak by se dala nazvat nová verze legendárního modelu Kayano, která se představila již ve své 28. inkarnaci. Pro Kayano je typická jistota při dopadu, stabilita a pohodlí.

Oproti předešlé verzi má Kayano 28 pěnu FlyteFoam Blast, která je měkčí a dynamičtější. Nově také s dlouhodobě odolnou podrážkou AHAR+ po celé délce, která má skvělou trakci na suchu i na mokru.

podešev

Kayano 28 je perfektní spojení pohodlí a stability. Bota není extrémně měkká jako například model Nimbus. Ono to ani nejde, když má bota zastávat stabilní funkci. I když je to každodenní tréninková objemovka, tak je dynamičtější než ostatní klasické objemovky na trhu. Je flexibilní v ohybu chodidla, takže nechá nohu pracovat přirozeně, což beru jako výhodu při tréninku.

pata

Každý z nás má lehké disbalance při dopadu (vytočené kotníky apod.). Také v průběhu běhu se může technika změnit. Energický běh prvního kilometru, kde si hlídáte došlap, se může změnit v náhodné pokládání nohou na podložku. A v tomto momentě hraje roli obuv. 90 % pravidelných běžců si není schopna hlídat správnou techniku po dobu celého běhu. Navíc do tréninku jdou většinou s únavou z předešlých odtrénovaných hodin. Proto se tato bota hodí jak pro začátečníky, kteří cítí, že nemají techniku tip ťop, tak pro každodenní pokročilé běžce.

svršek

KOUPIT KAYANO 28


Recenzi pro vás sepsal:

Michael Pozdenkov

Michael Pozdenkov

Když Michael zrovna neradí zákazníkům s koupí nového vybavení, posouvá své hranice při individuálních vytrvalostních sportech. Když může, rád testuje a porovnává běžecké vybavení. Často běhá a rád k běhu připojí i plavání a cyklistiku. Jeho triatlonové ambice tak neustále stoupají.


Cenová
bomba
Akce zmizí za
1:13:59:07
Mizuno Core 3/4 Tight
-61 % 3/4 sportovní legíny Mizuno Core 3/4 Tight
469 Kč 1 190 Kč
už jen 4 ks za tuto cenu