info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

The Spine Race - ultra brutal 430km nonstop

12. 02. 2015
V sobotu 10.ledna bude ve Velké Británii odstartován další ročník nemilosrdného nonstop běžeckého závodu The Spine Race - 430 km běžícího se od jihu na sever po místní poutní trase Pennine Way.
The Spine Race - ultra brutal 430km nonstop

Nejbrutálnější závod ve Velké Británii - takovou nálepku má nonstop závod s názvem The Spine Race, který měl v loňském roce svého vítěze v podobě Pavla Paloncýho z ČR, ambasadora Sanasportu, navíc v časovém rekordu 110hodin a 45 minut.

Při Pavlově návštěvě před závodem jsme měli možnost pro krátký rozhovor.

Pavle, loni jsi závod vyhrál navíc v časovém rekordu. Proč jdeš letos závod po druhé?

Už mi otrnulo a zapomněl jsem, jak jsem pak doběhu nemohl chodit (zánět), ale velmi mě to bavilo. Měl jsem z toho obavy, hlavně proto, že to je závod jednotlivců. Říkal jsem si "co tam budu sám dělat?". Avšak podpora, kterou se mi dostalo ze všech stran byla neskutečná a taky to trochu beru a chápu jako morální povinnost pokusit se obhájit loňský výsledek.

Byla příprava na tento závod nějak speciální?

Fyzicky nikoliv. To, že bych trénoval běh s výhledem na závod na 100 hodin, to opravdu ne. Spíše se snažím poučit z chyb, udělat lépe věci, o kterých vím, že jsem mohl udělat ĺoni lépe a celkově to trochu více zoptimalizovat.

V jaké obuvi to půjdeš? model, počty párů.

Hlavní zbraní budou teď nové ASICS GEL FUJISENSOR GTX. Předpokládám, že ty absorbují většinu zátěže. V ideálním případě to půjdu celé v nich. Zastávám názor, že jak si bota s nohou sedne, je nejlepší do toho nevrtat. O druhém páru ještě nemám jasno. Možná to bude nyní dosluhující Inov-8 Race ultra, kterým jsem "naložil" až-až v průběhu loňské sezony a možná to budou Inov-8 Trailroc 255, ještě uvidíme.

Podle čeho budeš jednotlivé modely střídat?

Nehodlám je střídat. Chci jedny nazout a pokud se neobjeví žádný problém, tak v nich dojít až do cíle.

Vyhraješ?

V takovém závodě se může stát cokoliv, takže bych se chtěl vyhnout velkohubým prohlášením, ale obhajuji loňské vítězství včetně traťového rekordu, takže jiný cíl ani mít nemohu. Očekávám také, že budu více ve hledáčku jiných běžců i organizárorů.

Pavle, děkujeme za rozhovor a přejeme vše dobré.

Jen připomeneme, že start je v sobotu 10.ledna v 9:30 ráno britského času, našeho času v 10:30.

Sledovat závod on-line můžete na adrese http://spine.opentracking.co.uk/

Pokud byste Pavlovi chtěli vyjádřit podporu a povzbudit ho na jeho cestě, můžete mu napsat prostřednictvím SMS na jeho telefon +420 725 040 585


Cenová
bomba
Akce zmizí za
6:02:35:06
Kari Traa Humlesnurr Tee
-69 % Dámské tričko Kari Traa Humlesnurr Tee
589 Kč 1 919 Kč
už jen 8 ks za tuto cenu