info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Tipy pro začínající běžce II – vybavení

01. 04. 2013
Běh má oproti většině ostatních sportů velkou výhodu, co se vybavení týká: Abyste mohli vůbec začít, nepotřebujete investovat do spousty drahého vybavení ani do pronájmu vhodného prostoru. I pro běh ale existují pomocníci, které stojí zato vzít na vědomí.
Tipy pro začínající běžce II – vybavení

Boty jsou základ

I kdyby to mělo být to jediné, co si pořídíte, rozhodně to udělejte. Běžecké boty mají svá specifika, chrání klouby před otřesy a pomáhají běhat efektivně a zdravě. Nejsou totožné s botami pro chůzi či trekking, proto není dobré je zaměňovat. Možná si myslíte, že pro začátek stačí staré botasky, a pokud vás běh chytne, pořídíte si něco lepšího, ale to není dobrá cesta. Právě naopak – dobré boty na běhání dokážou kompenzovat chyby, které začátečníci dělají, a uleví námaze nezvyklým kloubům.  Rozdíl je patrný na první došlap.

Jak je vybrat?

Vybírání těch správných běžeckých bot je doslova věda – musíte vzít v úvahu nejen velikost nohy, ale také svoji hmotnost, způsob došlapu, povrch, na kterém nejčastěji běháte (nebo hodláte běhat) a samozřejmě účel – jiné běžecké boty si pořídíte na zaběhání třikrát týdně a jiné zase na závody. Pokud si nejste jistí, co by pro vás bylo nejvhodnější, využijte poradnu na našem e-shop, nebo se ptejte přímo našich specialistů.  

Sporttester

Pokud chcete běhat, abyste nějaké to kilo shodili, už nejspíš víte, že je třeba udržet tep v aerobním pásmu. Když běžíte příliš pomalu, tělo tuky ještě nespaluje, když příliš rychle, tak už zase ne. Při hlídání tepu vám pomohou sporttestery, které tep měří, a případně signalizují překročení nastavených hranic. Při běhání se sporttesterem se zkrátka nemusíte o nic starat a můžete se plně oddat požitku z běhu.


Cenová
bomba
Akce zmizí za
1:01:33:13
Color Kids Jacket - Rec. - Colorblock
-55 % Dětská bunda Color Kids Jacket - Rec. - Colorblock
969 Kč 2 149 Kč
už jen 4 ks za tuto cenu