info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

V čem vyběhnout?

06. 06. 2013
Ačkoliv podle kalendáře je léto za dveřmi a měli bychom teď řešit plavky, venku to tak úplně nevypadá. Co v takovém počasí na sebe na běhání?
V čem vyběhnout?

Každý sobě na míru

Obecná doporučení jsou samozřejmě jen orientačníkaždému svědčí jiná teplota, jinak snáší chlad a jinak se potí. Oblečení by se také mělo lišit podle typu tréninku, na který se chystáme. Pro všechny ale platí, že vhodné oblečení je funkční, dobře odvádí pot, podle potřeby hřeje či chladí a nikde nedře. Než se dáte do běhu, měli byste ve vybraném oblečení pociťovat mírný chlad, aby vám následně při zátěži nebylo příliš horko. Oblékněte se proto tak, jako by venku bylo o 8-10°C více.

Trika a bundy

Základem běžecké výbavy je funkční tričko (pro dámy samozřejmě také sportovní podprsenka), které je příjemné na těle a dobře odvádí pot. Některé modely také svým střihem a materiálem napomáhají správnému držení těla a téměř všechny obsahují reflexní prvky pro vyšší bezpečnost. Zimomřivější běžci ocení také mikiny – ty kvalitní mají dobře vyřešené odvětrávání a často u nich najdete také praktické kapsy, do kterých se vám vejde třeba MP3 přehrávač. Pokud fouká nebo prší, nezapomeňte na lehkou bundu. Dobrá běžecká bunda je lehká, prodyšná, poskytuje vám dokonalou volnost pohybu a ochrání vás před deštěm.  

Kalhoty

Ať už zvolíte dlouhé běžecké kalhoty nebo běžecké šortky, vždy věnujte pozornost hlavně materiálu a funkčnosti. Kvalitní kalhoty jsou prodyšné, poskytují dobrou oporu svalům (často jsou kompresní), případně pomáhají snižovat zatížení kloubů, a myslí také na reflexní prvky pro lepší bezpečnost.

Boty a ponožky

Jak už bylo řečeno mnohokrát, boty jsou naprostý základ. Jeho podcenění se vám opravdu nevyplatí, proto věnujte výběru obuvi pozornost, kterou si zaslouží. Více o výběru bot a analýze došlapu se můžete dočíst v předchozích článcích. Boty ale nejsou to jediné - ačkoliv se to možná na první pohled nezdá, hodně záleží také na ponožkách kvalitní běžecká ponožka se totiž postará o dobré odvádění potu, je prodyšná, dobře drží na místě a nikam se neposouvá. A v neposlední řadě je měkká a bezešvá, takže se neshrnuje a nečekají vás puchýře a odřené nohy. Jedním z výrobců prvotřídních ponožek je např. značka CEP a na dlouhých tratích jistě oceníte kompresní podkolenky značky Moose, které chrání Váš lýtkový sval před otřesy a pomáhají rychleji odbourávat únavu.


Cenová
bomba
Akce zmizí za
10:05:58:00
Sensor Cyklo Stars dámský dres kr.rukáv fialová
-59 % Triko na kolo Sensor Cyklo Stars
639 Kč 1 550 Kč
už jen 6 ks za tuto cenu