info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Vyzkoušeli jsme multisportovní hodinky COROS PACE 2

22. 06. 2021
Mají výbornou výdrž baterie, jsou extrémně lehké (s nylonovým páskem nejlehčí hodinky ve své kategorii na světě) a mají funkce, které byste ve stejné cenové hladině hledali těžko.
Vyzkoušeli jsme multisportovní hodinky COROS PACE 2

Jsme v době, kdy se sportovní hodinky tlačí do okruhů, které převyšují sportovní svět. Bohužel na úkor nových funkcí značky nedotahují či nevylepšují základní sportovní funkce.  

Firma COROS na to šla od podlahy. Zamysleli se nad hlavními aspekty hodinek a nad tím, co dělá dobré hodinky dobrými. Tentokrát v cenové výši do 6000 Kč.  

Jednoduchost  

Model Pace 2 má 2 tlačítka. Jedno otočné tlačítko plní funkce za tři další (START/STOP, nahoru a dolů). Druhý čudlík je pro funkci zpět a LAP. Doteď jsem měl hodinky s pěti tlačítky a musím říct, že u Pace 2 je opravdu osvobozující nemuset přemýšlet, co a kdy zmáčknout či podržet. Displej není dotykový, což beru také jako výhodu. Otočné tlačítko totiž z velké míry zastupuje funkci dotykového displeje a to s mnohem vyšší jistotou.  

Obě tlačítka mají skvělou odezvu na stisk. S jistotou vím, že jsem tlačítko stiskl, a tím spustil požadovanou funkci - ať je to Stop nebo LAP. U nejmenovaných značek se tlačítko za pár týdnů promáčklo a při intenzivním tréninku jsem nevěděl, zda jsem tlačítko opravdu stiskl pořádně a správně. Tohle je maličkost, která hraje velkou roli v tom, jak na vás hodinky působí.  

coros

Hodinky jsou plastové  

Před prvním otevřením krabice jsem měl popravdě strach o kvalitu zpracování. Čekal jsem, že se někde podepíše nižší cena. Byl jsem neskutečně překvapený. Tělo hodinek je sice z plastu, ale budí velice kvalitní a bytelný dojem. Je lehce matné a zatím na něm nejsou vidět žádné známky opotřebení.  

Sklíčko je naopak hodně lesklé, na intenzivním slunci se občas světlo nepříjemně odráží, ale také na něm nejsou žádné škrábance. To zřejmě i díky lehkému přesahu těla hodinek přes sklíčko. Displej je barevný s úhlopříčkou 42 mm a má poměrně úzký okraj ciferníku. Hodinky celkově budí subtilnější dojem, což je vhodné i na ženskou ruku. 

Pásek na testovaných hodinkách je gumový s úpravou pro jakkoliv široké zápěstí.  

coros pace 2

Funkce hodinek 

Před samotným vyjmenováváním funkcí vám přiblížím své nároky na hodinky. V posledních pěti letech jsem vlastnil troje multisportovní hodinky. Po prvních, jednodušších (Suunto Ambit 3 Sport) jsem pokukoval po vymakanějších s nějakými chytrými funkcemi měření, analýzy atd. Těm však chyběly dotažené základní funkce. 

Nyní jsem pro svoje potřeby našel perfektní balanc. Výborné čtení GPS, aktuální tempo přesné jako v modelu Suunto Ambit 3 Sport, kde byl GPS přijímač mimo ciferník. Optické měření tepu je přesné jen mimo aktivity. Pro přesné měření tepu při tréninku je nutnost pásu.  

Do hodinek zatím nelze přidávat další sportovní profily, ale nenarazil jsem na sport, který by tam chyběl. Samozřejmostí je vlastní nastavení displeje ve sportovnícm režimu. Můžete vybrat mezi šesti, čtyřmi, třemi a dvěma údaji na ciferníku. A můžete přidat až šest různých displejů. Mezi displeji se posouvá kolečkem, které i při vysoké intenzitě tréninku funguje bezproblémově.  

coros pace

Hodinky mají pro tuto cenovou hladinu pár nadstandardních sportovních funkcí. Wattmetr a barometr se pohybuje na hodinkách od deseti tisíc nahoru. I když wattmetr přímo ze zápěstí není tak přesný jako například Stryd nebo další pody co jsou umístěné na botě, vnímám ho jako přidanou hodnotu. Další přidanou hodnotou je funkce běhaní na dráze, kdy kombinace GPS a akcelometru zajistí přesné měření tempa. 

Hodinky měří i spánek, a dokáží rozeznat hluboký spánek, mělký spánek a dobu, kdy jste vzhůru během spánku. Celkově jsem s funkcemi velice spokojen, nic navíc a nic, co by mi chybělo. 

V běžném režimu si můžete vybrat z přednastavených ciferníků a vybrat jejich barvu. Momentálně je jich tam kolem dvaceti. Hodinky ukazují údaje o východu a západu slunce včetně času úplné tmy. Údaje o teplotě jsou samozřejmě silně ovlivněny teplotou těla, takže ne moc přesné. Na údaje o tlaku, výšce a tepové frekvence v posledních šesti hodinách je spoleh. 

  

coros

Výdrž baterie je velké pozitivum 

30 hodin při nejvyšším záznamu GPS. V běžném režimu hodinky vydrží až 20 dní. Já trénuji 1-2× denně, a nabíjím hodinky cca jednou za osm dní.  

Coros Pace 2 není pro všechny  

Nehledejte tu chytré funkce jako bezkontaktní platby nebo hudební přehrávač. Je také potřeba zvážit, zda nesáhnout po vyšších modelech jako jsou Apex nebo Vertix, které jsou svou stavbou odolnější (safírové sklo, kovové tělo), mají vyšší výdrží baterie a více funkcí.

sporttester

Pozitiva hodinek: 

  • jednoduchost 
  • baterie 
  • barometr 
  • váha 
  • cena 

Negativa hodinek: 

  • odlesky na displeji 
  • procházení v menu by mohlo být intuitivnější 

KOUPIT COROS PACE 2


Recenzi pro vás sepsal:

Michael Pozdenkov

Michael Pozdenkov

Když Michael zrovna neradí zákazníkům s koupí nového vybavení, posouvá své hranice při individuálních vytrvalostních sportech. Když může, rád testuje a porovnává běžecké vybavení. Často běhá a rád k běhu připojí i plavání a cyklistiku. Jeho triatlonové ambice tak neustále stoupají.


Cenová
bomba
Akce zmizí za
2:11:12:16
Kari Traa Humlesnurr Tee
-69 % Sportovní triko Kari Traa Humlesnurr Tee
589 Kč 1 919 Kč
už jen 10 ks za tuto cenu