info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Vyzkoušeli jsme nové Puma Deviate Nitro 2

22. 11. 2022
V první polovině roku 2021 se na trhu objevila nová kolekce běžeckých bot značky Puma. Objevily se v ní modely, jako jsou Liberate Nitro, Velocity Nitro, Eternity Nitro, a hlavně Deviate Nitro. Na konci letošního roku je tu další generace těchto bot. My se společně podíváme na Puma Deviate Nitro 2.
Vyzkoušeli jsme nové Puma Deviate Nitro 2

Dvojka totiž přichází hned s několika upgrady a člověk, který by neznal první generaci, by ani neřekl, že tohle je její nástupce. Puma poslouchá své zákazníky a dotahuje nedostatky, které se objevili u prvního modelu. Pro hobby běžce (za kterého se považuji i já), který nechce utrácet za 2-3 páry bot, bych řekl, že je toto dost univerzální volba.

opatek

S touto modelovou řadou přichází o mnoho větší komfort. Bota je pohodlnější nejen v tlumení, ale i ve svršku a polstrování v oblasti achilovek a na jazyku. To je asi ta největší věc, kterou oceňuji. U prvního modelu se mi pravidelně dělaly puchýře a otlaky právě v místech achilovky. Bota tam byla „obnažená“ a tahle místa dostávala zabrat.

U dvojky tenhle problém odpadl, za což jsem velmi vděčný. Díky přidání polštářků do patní části jsou tyhle kecky o poznání pohodlnější a beru je častěji i na volnější běhy.

mezipodešev

V mezipodešvi už klasicky najdete karbonový plát Innoplate, který při zvládnuté technice krásně přenáší odrazovou energii do dalšího kroku. To jde ruku v ruce s tvarem samotného plátu, který je lehce prohnutý a díky jeho tuhosti se při došlapu/odrazu krásně a přirozeně zhoupnete.

O samotné pěně Nitro se nemusíme bavit. Je stejná jako u předchozích modelů. Je výjimečná svou lehkostí, odolností i dynamikou.

podešev

Když se všechny tyhle vlastnosti spojí a přidá se k tomu podešev s technologií PumaGrip, tak máte na nohách rázem boty, které jsou schopné udržet tempo ve vysokém komfortu, na vlhku vás podrží a nepustí ani o milimetr vedle.

V botách zatím nemám odběháno 800 km, ale jsou to momentálně jedny z mých nejoblíbenějších modelů. Beru je na lehký klus i tempovější běhy a vím, že je určitě otestuji na závodech tipu pražský půlmaraton. Je to prostě univerzální kousek, který najde své místo u hobíků i profíků.

špička boty


KOUPIT PUMA DEVIATE NITRO 2


Recenzi pro vás sepsal:

radek

Radek Trlica

Radek miluje focení, běh a jízdu na kole. Využije všech příležitostí, kdy může tyto aktivity propojit a tráví tak každou volnou chvilku. Když se pak dostatečně vybouří na závodech nejrůznějších charakterů, rád si v klidu sedne a vychutná si dobrou výběrovou kávu.


Cenová
bomba
Akce zmizí za
1:14:18:09
Joma Elite VIII Sweatshirt Fluor Coral
-72 % Sportovní mikina Joma Elite VIII Sweatshirt Fluor Coral
289 Kč 1 040 Kč
už jen 4 ks za tuto cenu