info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Vyzpovídali jsme Maťa, v Sanasportu je už pěknou řádku let

22. 07. 2023
Sanasport je tu s vámi už 14 let. Více než dvě třetiny času je tu se Sanasportem Maťo, který si za tu dobu prošel nespočtem pozic a dnes je z něj jeden ze základních kamenů firmy. Přečtěte si, co pro něj bylo nejtěžší, z čeho se raduje a jak vnímá komunitu sanasporťáků.
Vyzpovídali jsme Maťa, v Sanasportu je už pěknou řádku let

Slavíme 14. Sansportiny! Za tu dobu jsme si společně prošli pestrou škálou situací. Některé byly příjemné, na některé bychom naopak nejraději zapomněli. I když ne, nezapomněli, protože chybami se člověk učí a nás naučily hodně.

V průběhu letošních Sanasportin vás budeme v sérii článků informovat o začátcích, průběhu i o budoucnosti našeho směřování.

K dnešnímu rozhovoru uvolil Matej Hrúz. Dozvíte se v něm, jak se v Sanasportu pracuje, jak to u nás funguje a jestli to po delší době nezačíná být trochu nuda.

1. Jak jsi se stal součástí týmu Sanasportu a jak dlouho už tu jsi?

Maťo: Je to něco přes 9 let, kdy jsem v bývalé práci cítil nespokojenost a rozhodl jsem se hledat další příležitosti. Byl jsem necelý rok po škole a věděl jsem, že musím najít práci, do které budu chodit rád.
Přihlásil jsem se na pohovor do Sanasportu. Byl to jeden jediný pohovor, který jsem absolvoval a po dvou kolech to vyšlo.

2. Co tě motivuje a co tě nejvíce baví na této práci?

M: Pro někoho může být 9 let hodně, ale vzhledem k mé konzervativní povaze, kdy nerad měním zajeté věci, to vnímám spíše pozitivně. Samozřejmě to není jen tak. V Sanasportu jsem zažil snad všechny možné situace a prošel si všemi pozicemi. Zažil jsem dobu, kdy nás bylo méně než 10. Všichni jsme byli prodavači, uklízeči, marketéři a skladníci. Postupný vývoj definoval strukturu firmy, nové příležitosti, možnosti učit se novým věcem a taky silné osobní vazby a přátelství. Toto jsou důvody, proč tady jsem. Navíc se nikdy nenudíme.

3. Čím je Sanasport výjimečný a jaké jsou podle tebe jeho základní hodnoty?

M: Toto jsem načrtnul už u předešlé otázky. Výjimečnost tkví v silném jádru, chuti posouvat věci a v lidech, kteří Sanasport tvoří.
Sanasport je silně orientovaný na spokojenost zákazníka a od toho se odvíjí náš směr a téměř vše, co děláme. Nedílnou součásti celého fungování jsou i naši dodavatelé a zaměstnanci. Není vždy lehké najít rovnováhu na všech pilířích, ale myslím, že si všichni sanasporťáci uvědomují, jak jsou tyto 3 pilíře důležité a dělají vše pro to, aby věci fungovali, jak mají.

4. Co pro tebe osobně znamená sport?

M: Uvolnění, disciplína, očista, motivace, socializace, spojení s přírodou.

Matej2

5. Jak vnímáš vztah mezi sportem, zdravím a filozofií Sanasportu?

M: Sana = zdraví. Je to náš základní kámen. Víme, že sport má přinášet radost a přesně tak se k tomu stavíme. Našim zákazníkům se snažíme přinést radost už z nakupování a následně být pro ně partnerem i v oblasti edukace, či už prezentace vybavení nebo různých tipů v oblasti samotného sportování.

6. Jak se tvůj osobní přístup ke sportu prolíná s hodnotami Sanasportu?

M: Vždy jsem se považoval spíše za hobby sportovce, nadšence a člověka, co má sport jako nástroj k uvolnění. I když jsem se často s klukama přichytil, že závodíme třeba na kole, stále to bylo spíše pro zábavu. Dnes inklinuji spíše ke sportům jako turistika, lehký běh, kolo anebo stále častěji se snažím do mé denní rutiny zařadit jógu. Zkrátka začínám čím dál více vnímat sport jako nástroj k udržení kondice a zdraví. A to je přesně ten průsečík se základní hodnotou Sanasportu.

7. Jaký je tvůj nejoblíbenější sport?

M: Hmm, těžko říct. Dnes bych řekl, že to je asi cyklistika, kde tolik nenamáhám klouby a dokážu si ji užívat i hodiny. Kdežto u běhu už po 45 minutách koukám na hodinky, kdy bude konec (směje se). Byla ale doba, kdy to bylo naopak. Já mám různá období, kdy mě táhnou různé sporty. Mezi mé nejoblíbenější sporty historicky patřily například hokej, squash anebo i zmíněný běh. Poslední zmíněný byl hlavně v mých začátcích v Sanasportu. Práce na prodejně a setkávání se s běžci mě neskutečně motivovaly k tomu, abych s během začal a vytrval.

8. Máš nějakou vlastní vzpomínku, která ukazuje sílu sportu a jeho vliv na životní cestu?

M: Když jsem začínal pracovat v oblasti sportu, kouřil jsem. I když jsem celý život sportoval a studoval na sportovce, byl to takový můj neduh, kterého jsem se nedokázal zbavit. Když jsem začal pracovat se sportovci, potkávat se s lidmi z této oblasti, a dokonce když jsme začali jezdit s kolegy na závody a já jim to nechtěl moc kazit ve štafetových závodech, přinutilo mě to přestat. Byla to nejlepší věc, co mi sport přinesl do života. V oblasti zdraví to byl pro mě skutečný game changer.

Matej3

9. Máš v paměti situaci, kdy tobě nebo někomu ve tvém okolí sport pomohl v těžké životní situaci?

M: Byl jsem součástí dobročinných akcí, které jsme v Sanasportu za ty roky pořádali. Když to bylo v našich silách, vždy jsme se snažili pomáhat. Z mých osobních zkušeností mohu zmínit běhy pro Nevidomé běžce nebo charitativní akce pro nadaci Adra.
Na konkrétní příběh blízkých osob si však teď nevzpomenu.

10. Jaká je podle tebe aktuální situace v Sanasportu a jak vnímáš budoucnost?

M: Máme za sebou velmi náročně období, kdy jsme doplatili na výkyvy trhu, nechali jsme se zviklat vidinou nekonečného růstu onlinu v období covidu a následně jsme doplatili na extrémní propady a změny nákupního chování zákazníků v celé Evropě. Čekali jsme zkrátka, že se bude prodávat stále víc a víc a ono to bylo přesně naopak. Firma nastavená na daleko vyšší takt a vysoké skladové zásoby nás dostali do úzkých.
Děláme ale vše pro to, abychom se z toho dostali a věřím, že brzy bude vše, jak má být.

11. Co pro tebe znamená slogan Sanasportu „Sportuj srdcem“?

M: Přesně to, co je tam napsáno. Nedělat to na krásu a proto, že chceš na Stravě kudos, protože chceš ukázat nové boty nebo protože je to teď in.
Vyber si sport, který tě baví, ze kterého máš radost, do kterého se nemusíš nutit.

12. Máš nějakou speciální zprávu pro všechny sanasporťáky?

M: Talent na speciální zprávy jsem nikdy neměl (směje se). Ale dělejte sport, ze kterého máte radost. To je podle mě jediná cesta, jak u sportu vytrvat a dělat jej pravidelně. A pokud vás jednou váš koníček omrzí, nebojte se zkoušet nové věci. Dnes máme nepřeberné množství možností, kde sportovat a stát se třeba i součástí nějaké komunity.

Moc děkujeme Maťovi za rozhovor. Jsme rádi, že jsi jedním ze základních pilířů v Sanasportu!

Skrze 14. Sansaportiny se vracíme zpět k našim kořenům. Ceny jsme snížili na minimum a v našem skladu je vám tak k dispozici několik tisíc produktů, které jinde výhodněji neseženete. Zůstaňte tu s námi ještě chvíli a prohlédněte si, co by se vám hodilo. Vám to udělá radost a nám místo pro nové podzimní kolekce.


DO E-SHOPU
Cenová
bomba
Akce zmizí za
10:06:02:57
Sensor Cyklo Stars dámský dres kr.rukáv fialová
-59 % Triko na kolo Sensor Cyklo Stars
639 Kč 1 550 Kč
už jen 6 ks za tuto cenu