info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Výzva pro drsňáky - Spartan Race v ČR!

09. 05. 2013
Jste drsní a chcete na to mít řádný doklad? Pak si střihněte první český Spartan Race! Možnost budete mít už za měsíc 8. a 9. června na Monínci, ale pozor, opravdu to není zábava pro každého. Otestuje vaši vytrvalost, zručnost, rychlost, mrštnost, odolnost i týmového ducha opravdu na maximum.
Výzva pro drsňáky - Spartan Race v ČR!

O co jde?

Spartan Race je extrémní závod, který zahrnuje nejen běh, ale také (a hlavně) velkou spoustu záludných překážek. A rozhodně nepůjde o žádnou selanku – závod vymysleli bývalí členové Britské námořní pěchoty spolu se zocelenými fandy nejdrsnějších sportovních akcí. Spartan Race se pořádá ve čtyřech variantách: Spartan Sprint, který obnáší minimálně 5 km běhu a 15 překážek, Super Spartan s min. 13 km běhu a 21 překážek, Spartan Beast s min. 20 km a 26 překážek a nepřekonatelný zabiják 48 hodin trvající Death Race, který dokončí zhruba 10% procent závodníků.

Překážky

Odvážlivce čeká šplhání po laně, ručkování, přeskakování ohně a spousta bláta, vody, ledu a ostnatého drátu. Je vám to stále málo? Přihoďte si trestné angličáky, přenášení zátěže, důmyslné útvary ze sítí i balíků slámy, horolezecké stěny, hod oštěpem a zdolávání vratkých klád či prken. A mnoho, mnoho dalšího, co vás donutí sáhnout si až na dno. Ostatně fotodokumentace hovoří za vše…

Kdy a kde

U nás se poběží pouze první dvě varianty závodu, tedy pětikilometrový Spartan Sprint a třináctikilometrový Super Spartan, na Slovensku pak Spartan Sprint a dvacetikilometrový Spartan Beast. Zaregistrovat se můžete na oficiálních stránkách Spartan Race, kde také získáte všechny potřebné informace.

ČR

Spartan Sprint:  Monínec (8.6.2013)
Super Spartan: Monínec (9.6.2013)

SR

Spartan Sprint: Valčianska Dolina (18.5.2013)
Spartan Beast: Vechec (31.8.2013)

Tip redakce

Tápete, co si na závod tohoto ražení obout? Pro pány doporučujeme například stabilní a flexibilní Inov-8 Race Ultra 270 nebo trailovou jistotu Asics Gel Fujitrabuco 5 G. Pro všechny odvážlivce bez rozdílu pak šampiona obtížných terénů Inov-8 X-Talon 275 GTX.


Cenová
bomba
Akce zmizí za
2:19:02:55
Salomon Spectur W
-46 % Dámské běžecké boty Salomon Spectur W
1 819 Kč 3 390 Kč
už jen 5 ks za tuto cenu