info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Jak vybrat obuv na squash

Hrajete squash? Pak už sami jistě víte, že základem pohodlné, efektivní a bezpečné hry je dobře zvolená obuv. Jejímu výběru je proto potřeba věnovat čas i péči, abyste si odnesli přesně takový model, který skvěle sedne vašim nohám, hmotnosti i stylu hry. Na co se při výběru soustředit?

Rychlost versus stabilita

Stabilita je klíčová pro hmotnostně těžší hráče a pro výkonnostní hráče s dynamickým stylem hry. Ti by si měli vybírat torzně stabilnější obuv, která dobře drží nohu a vyznačuje se kvalitním odpružením. To výrazně tlumí otřesy tak, aby chránilo klouby, šlachy i svaly před prudkými nárazy a nadbytečnou námahou. Navíc bývá stabilnější obuv také pohodlnější a přispívá ke komfortu při hře.

Z modelů zaměřených na stabilitu doporučujeme například oblíbené ASICS GEL BLAST 6 či ASICS GEL SENSEI 5.

Druhou variantu squashové obuvi pak představují na rychlost zaměřené modely SPEED. Vyznačují se nižší hmotností a větší ohebností, která vám umožní hrát velmi dynamicky a bez problémů prudce měnit směr i rychlost pohybu. Proto jsou ideální pro dynamické hráče střední hmotnostní kategorie, kteří se na mrštnost a rychlost při hře spoléhají.

Z modelů zaměřených na stabilitu doporučujeme například kvalitní ASICS GEL UPCOURT či ASICS GEL BLADE 4.

Velikost musí sedět

Obuv pro squash (a jakékoliv další halové sporty) vybíráme tak, aby při nákupu seděla úplně přesně. Po několika hrách se totiž rozšíří v příčné klenbě, takže jakákoliv rezerva ve velikosti by byla na překážku a ve výsledku by znamenala příliš volnou obuv.

Jak si s tolika kritérii najednou vypořádat? Je to jednouché – stavte se za námi do Sanasportu a my vám poradíme! Zdarma vám provedeme diagnostiku chodidla, probereme váš styl hry a najdeme pro vás ideální model přesně na míru!

Cenová
bomba
Akce zmizí za
10:04:21:53
Sensor Cyklo Stars dámský dres kr.rukáv fialová
-59 % Triko na kolo Sensor Cyklo Stars
639 Kč 1 550 Kč
už jen 6 ks za tuto cenu