info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Jak vybrat tenisovou obuv

Na tenis potřebujete několik základních kusů vybavení, mezi které kvalitní obuv rozhodně patří. Pro dynamickou hru musí boty na tenis dokonale sedět a poskytnou vám jak potřebnou rychlost, tak žádoucí stabilitu. Navíc musí být pohodlné a co nejlépe chránit klouby, šlachy a svaly před otřesy a nadměrnou námahou. Podle čeho ideální tenisovou obuv vybrat?

Podle použití

Základní rozdělení podle použití je na obuv zaměřenou na stabilitu, a na obuv zaměřenou na rychlost.

Stabilita

Tenisová obuv z řady STABILITY je vhodná pro začátečníky, rekreační hráče, kteří si občas vyrazí zapinkat, a také pro tenisty s nadváhou. Tyto modely bývají zpravidla torzně stabilnější, pohodlnější a lépe pohlcují vibrace, čímž chrání pohybový aparát. Začátečníkům navíc odpustí chyby v technice hry a umožní si na zátěž zvykat postupně. Tato obuv je dále vhodná pro výkonnostní hráče, kteří rádi hrají na zadní čáře.

Typickým představitelem hráče, který využívá pro stabilní model, je například Roger Federer, který v rámci hry preferuje právě odvracet údery ze zadní čáry. Pro všechny tenisty tohoto typu můžeme doporučit například oblíbený model ASICS GEL RESOLUTION 6.

Rychlost

Druhou řadou jsou pak modely SPEED orientované na rychlost. Ty jsou ideální pro dynamické hráče preferující častější výpady na síť. Modely speed mívají nižší hmotnost, střih boty je užší a udržuje chodidlo v dynamickém postavení pro rychlý start a sprint. Oblíbil si je například úspěšný tenista Radek Štěpánek a mnoho dalších. Z dynamických bot na tenis vám můžeme doporučit například kvalitní model ASICS GEL SOLUTION SPEED CLAY 2.

Podle povrchu

Pokud hrajete převážně na antuce či na křemičitém písku, vybírejte si tenisovou obuv s tzv. stromečkovým vzorem, který je pro tento povrh přímo navržen. Díky němu se po hřišti budete pohybovat bezpečněji a kontrolovaný skluz dodá hře i na zábavnosti.

Pokud za tenisem častěji vyrážíte na tvrdý povrch, jako je beton, asfalt nebo tráva, je vhodné si vybrat boty na tvrdý povrch. Jejich podešev je vybavena vícepruhovou směsí, díky čemuž získáte jistotu pohybu je na jakémkoliv hladkém povrchu a boty se vám nebudou smekat. Rotační pivot pak zajišťuje lepší efektivitu a rychlost pohybu do stran.

Podle velikosti

Aby se vám dobře hrálo, musí tenisová bota sedět přesně na noze. Po několika hrách se totiž rozšíří v příčné klenbě, proto při si při nákupu nesmíte nechávat žádnou rezervu, jako je tomu například u běžeckých bot.  

Úplně nejlépe se boty samozřejmě vybírají osobně a pomocí odborníků – přesvědčte se o tom sami a přijďte se k nám poradit! Proměříme vám zdarma chodidla, probereme s vámi, kde a jak chcete hrát, a pomůžeme vám najít přesně tu správné tenisové boty, s kterými se vám bude hrát nejlépe.

Cenová
bomba
Akce zmizí za
0:12:51:38
Ziener Nalos
-60 % Cyklistické triko Ziener Nalos
780 Kč 1 949 Kč
už jen 2 ks za tuto cenu