info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Jak vybrat volejbalovou obuv

Pro volejbalistu je obuv tou nejdůležitější součástí výbavy, která má velký vliv na výkon při hře i na pohodlí hráče a jeho radost ze hry. Abyste si to vše užili na maximum, je třeba vybrat volejbalové boty, které dokonale sednou a mají právě ty vlastnosti, které nejvíce potřebujete. Jak poznat ty pravé?

Podle herního postu

Boty na volejbal se vybírají dle herní pozice hráče, protože každá pozice klade na pohyb volejbalisty jiné požadavky. Pro hráče na síti (tedy pro blokaře a smečaře) jsou vhodné modely poskytující zvýšenou torzní tuhost. Ty totiž vhodně podporují vertikální pohyb hráče, a zejména zajišťují stabilitu kotníku při doskocích a následných výskocích. Z tohoto typu můžeme doporučit například špičkový model Asics Gel Sensei 6.

Hráči v poli a libera díky svému dynamickému pohybu, u něhož jsou často potřeba prudké změny směru i rychlosti, používají spíše měkčí volejbalovou obuv, která jim dodá dokonalou stabilitu a dobrý kontakt s povrchem. Tato obuv se také hodí jako univerzální pro hráče na všechny posty. Z konkrétních modelů zumiňme například Mizuno Wave Lightning Z3.

Podle velikosti

Volejbalová bota musí na noze sedět naprosto přesně. Musíme počítat s tím, že se po několika hrách rozšíří v příčné klenbě, proto musí při nákupu padnout akorát nebo těsněji - nadměrek 1 cm, který je nezbytný například u běžecké obuvi, v tomto případě není žádoucí. 

Podle zpevnění kotníku

Některé z modelů volejbalových bot (například model Asics Gel Volley Elite 3 MT) si můžete vybrat i v kotníkové variantě. Ta zpevňuje nohu v oblasti kotníku a pomáhá předcházet zraněním. V případě individuální potřeby je pak možné do boty použít i kotníkovou ortézu a zajistit si tak ještě lepší fixaci.

Přijďte na bezplatnou konzultaci

Za všech možných způsobů výběru bot je samozřejmě nejlepší osobní konzultace s odborníkem. Proto se k nám přijďte poradit - proměříme vám zdarma chodidla, probereme s vámi, kde a jak chcete hrát, a pomůžeme vám vybrat obuv přesně na míru vašim požadavkům i nohám. Těšíme se na vás! 

Cenová
bomba
Akce zmizí za
8:11:24:05
Sensor Cyklo Stars dámský dres kr.rukáv fialová
-59 % Triko na kolo Sensor Cyklo Stars
639 Kč 1 550 Kč
už jen 6 ks za tuto cenu