info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Jaké běžecké doplňky jsou důležité?

Běh na jaře a v létě

Na jaře a v létě je třeba se zejména chránit před sluncem a horkem. To znamená zejména při delším běhu dodržovat pitný režim. K pití je vhodná čistá voda nebo iontové nápoje, které se dají vzít s sebou na trasu buď v klasické lahvi do batůžku, nebo v malých lahvích na pásu pro ně určeném. Tato varianta je výhodná souměrnějším rozložením váhy, snadnou přístupností i tím, že lahve drží na svém místě a svým pohybem běžce neruší. Další oblíbenou variantou je vak s hadičkou (camel bag), díky které můžete pít přímo při běhu.

Hodit se vám budou také sluneční brýle, čepice či šátek na hlavu krém na opalování s vysokým faktorem. Na nezbytnosti poslouží běžecké batohy, ledvinky či vesty, které se vyznačují lehkou konstrukcí a příjemným používáním.

Běh na podzim a v zimě

Jakmile začne klesat teplota a počasí se změní k horšímu, potřebujete zejména ochránit před jeho nepřízní. To vedle kvalitního oblečení v několika vrstvách od funkčního prádla po nepromokavou bundu znamená zejména  čepici či kapucu (povrchem hlavy ztrácíme velké procento tělesného tepla), teplé rukavice a také teplou šálu, šátek či něco podobného na krk.

Bezpečnost na prvním místě

Protože jsou na podzim a v zimě také kratší dny, a mnoho běžců se tak na trasu nedostane dřív než za tmy, je důležité si vzít oblečení s reflexními prvky nebo se vybavit reflexními doplňky (ideální jsou pásky, které se dají umístit na ruce, nohy i třeba na batoh), abyste byli dobře vidět a snížili riziko úrazu. 

Cenová
bomba
Akce zmizí za
0:16:57:56
Mizuno Core 3/4 Tight
-61 % 3/4 sportovní legíny Mizuno Core 3/4 Tight
469 Kč 1 190 Kč
už jen 4 ks za tuto cenu

  Máte nějaký dotaz? Potřebujete pomoct? Zavolejte nám na +420 534 534 465

  • Visa
  • Master Card
  • Maestro
  • Gopay
  • Twisto