info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Běh versus pobíhání

19. 09. 2014
Posledních pár měsíců v naší domácnosti proběhlo ve znamení tuhého maratonu – ovšem nikoliv běžeckého. Odstartoval ho Honza, když pokleknul s prstýnkem, a vzápětí rozmetal můj návrh na pohodovou svatbu někde v zahraničí. Takže jsem se, coby osoba, která nedá dopustit na jednoduché a účelné věci, ponořila do tajů odívání, vypiplávání, zdobení a organizování davů.
Běh versus pobíhání

Místo do úvozu jsme po práci společně vyráželi do všelijakých k oddání a slavení vhodných prostor, naháněli švadleny, zlatníky, pekaře, fotografy, květinářky a tlupy dalších nezbytných jedinců. Místo výprav do lesa jsme se vypravovali leda tak k příbuzným roztroušeným po celé republice a frekvence společného běhání klesla k velmi smutným hodnotám

Vztek je nejlepší kouč

Zato jsem ovšem plně docenila význam běhu coby nástroje k vyventilování vzteku a vyčištění hlavy. „Akvamarínová! Prej, že v žádným případě tyrkysová, že jedině akvamarínová!“ upouštěla jsem páru na celý úvoz. „Proboha co to je akvamarínová?!?!“ Honza, na rozdíl ode mne rozeznávající víc než šest barev, se provokativně pochechtával - tak jsem mu přerývaným dechem připomněla, jak při výběru obleku sám padal do mdlob při páté „o odstín světlejší antracitové“ a „trochu tlumenější petrolejové“. Smích mu zase trochu zamrznul a rázem jsme byli ještě o kilometr dál, než obvykle běháme.

Ještě efektivnější boost výkonu pak představovali příbuzní – stačilo si vzpomenout na dvě hodiny nepřetržitých rad, jak udělat ty správné mašličky i na mašličkách, a tisící „No ale já si stejně myslím, že by to bylo lepší úplně jinak!!!a hned se člověk rozdusal s mnohem větší vervou. Myšlenky na všechny sousedy a kadeřnice pratet, které rozhodně musíme taky pozvat, mě na hodinku pravidelně proměňovaly v podstatě v olympionika. Kdyby byl přes samé organizování čas vyrazit častěji, touhle dobou už bych mohla sbírat zlato po závodech.

Bohužel si nakonec ale spánková deprivace a stupňující se drama vybraly svou daň, takže jsem na svoje běžecké oblečení jen smutně dívala ve skříni, vedle které se pomalu vršily dekorační serepetičky, a o lese se mi už i zdálo. Ale až to bude za mnou, slibovala jsem si…

Zpátky na trasu

A jelikož čas, hlavně ten hekticky strávený, nestaví, v jednu rodinu jsme oficiálně metamorfovali už před pár dny a momentálně se snažíme vrátit sebe i domácnost do normálních kolejí. Takže zítra, hned jakmile se pořádně vyspím, uložím bílé střevíčky do krabice a v botníku je vyměním za běžecké boty. A budu jim muset to dlouhé zanedbávání patřičně vynahradit!


Cenová
bomba
Akce zmizí za
8:10:00:59
Sensor Cyklo Stars dámský dres kr.rukáv fialová
-59 % Triko na kolo Sensor Cyklo Stars
639 Kč 1 550 Kč
už jen 6 ks za tuto cenu