info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Co s podzimem?

22. 10. 2015
Tak už je tady zase podzim. Takové to období, kdy už se nedá chodit v tričku, ale na lyže to pořád není. Běžecká sezóna už pomalu končí, běží se jen klasiky jako VelKunda a HROB (Velká Kunratická a Horský Orientační Běh), tak co s tím?
Co s podzimem?

Co s podzimem?

Někdy je sice trochu kosa, ale pořád se dá vyběhnout. Z práce se dostanete ještě povětšinou za světla, i na vesnici se dá ještě dýchat (smrad ze spálené veteše schraňované po celý rok v kombinaci s inverzí se dostaví až později), zato v Praze napadne v listopadu první sníh a MHD se na pár hodin zhroutí. Stejně tak se možná zaseknou šaliny v Brně na třídě před Sanasportem (ale tam se aspoň bude na co koukat).

Tak co s tím? Vyběhnout přece. A dál? Dál zařvat, běžet, letět… a máchat nohama v těch vybarvených listech. Podzim je svým klidem, barvami a končící sezónou ideálním časem k rozmyšlení co dál. A běh je k tomu ideálním stavem. Ať už se vám letos dařilo více či méně, je fajn se nad tím zamyslet už na podzim. Máme ve zvyku si dávat předsevzetí na nový rok, ale novoroční předsevzetí provedená v šampusovém opojení („už nikdy nebudu pít!“) vydrží do tří králů nebo prvního večírku.

Když začnete již na podzim, získáte náskok, nejen v nohách, ale i v hlavě. Neříkám hned po sezóně začít drtit – to si pak na nový rok budete přát, abyste si ten kotník konečně už vyléčili. Raději si pěkně odpočinout, pár týdnů si dat skutečný oraz. Hýbat se, kdy se vám bude chtít a jak se vám bude chtít. Skvělou příležitostí pro brněnské a olomoucké běžce jsou pravidelné výběhy s týmem Sanasportu. A pokud je tady na vás moc zima, tak prostě vyrazit na jih – seakajaky a lezení v Chorvatsku, létající koberec v Maroku, cokoliv na Kanárech, letenky jsou levné a všude je hezky. Taky by do party patřili Braniboři v Čechách, Maďaři na Slovensku, Syřani v Rakousku, ale to je jiná příhoda.

Ač to zní podivně a mnoho lidí mi to nebude chtít věřit, na podzim doporučuju, wait for it…, dovolenou. Nebo aspoň oddech. Fyzický i mentální. Pak je to všechno jednodušší. Nápad, který vás napadne, a při dalších klidných výbězích necháte uzrát, vám zcela jistě bude bližší, než něco co ze sebe dostanete mezi třetím věnečkem a čtvrtým vanilkovým rohlíčkem. Navíc po pořádném odpočinku budete mít o to větší sílu a motivaci se do toho zase pustit.

Vánoční stres se vás netýká, vy víte, kam se chcete dostat, ať si klidně stresují. Silvestrovská předsevzetí nemusíte bastlit narychlo, jen aby něco bylo, vy už svoje máte. A nejen to, už jste na správné cestě.

Možná to popisuji příliš idylicky a zní to příliš dobře na to, aby to byla pravda, ale já vám nic neprodávám. Prostě jen doporučuju si pořádně na podzim odpočinout, zastavit se, rozmyslet a pak se do toho pořádně pustit. Je jedno, jestli odpočinek bude mít podobu (aktivní) dovolené, občasného proběhnutí nebo úplného klidu. Odpočinek pomáhá, to se snažím říci. Nic víc, nic míň.

Autor: Pavel Paloncý


Cenová
bomba
Akce zmizí za
6:16:27:20
Kari Traa Humlesnurr Tee
-69 % Dámské tričko Kari Traa Humlesnurr Tee
589 Kč 1 919 Kč
už jen 8 ks za tuto cenu