info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Hudba do morku kostí: Recenze na sluchátka Aftershokz Trekz AIR

28. 08. 2018
Je mi ctí, že jsem od kluků ze Sanasportu dostal příležitost otestovat sluchátka Aftershokz Trekz AIR. Když jsem si nedávno vybíral nová běžecká sluchátka, měl jsem spadeno na model s totožnou konstrukcí, ale se špunty, jak jsem byl zvyklý. Nová technologie, kterou jsem nyní měl možnost vyzkoušet, mě nicméně přinutila svou volbu přehodnotit.
Hudba do morku kostí: Recenze na sluchátka Aftershokz Trekz AIR

Slyšíte hudbu i troubení auta

Aftershokz s technologií Bone Conduction nabízí bezpečný, kvalitní a pohodlný zážitek z hudby během vašich sportovních aktivit a nejen tam.

Přesně takhle svá sluchátka prezentuje výrobce a mně nezbývá než souhlasit. Zvuk se oproti klasickým sluchátkům, přenáší pomocí lícní kosti do vnitřního ucha. Díky tomu vám sluchátka vytvoří příjemnou zvukovou kulisu, ale zároveň vás neodstřihnou od okolí, takže můžete pohotově reagovat na auta a jiné zvuky, což je pro běžce nesmírně důležité.

Získají si vaši přízeň

Jak jsem již nastínil, Aftershokz oproti klasickým in-ear sluchátkům nabízí bezpečný a pohodlný poslech. Ani po hodinách nošení o nich vaše uši nebudou vědět, ale rozhodně všechno uslyší. Pro případ, že by se Vám na první poslech zdálo, že zvuk přenášený lícní kostí nebude vaším šálkem kávy, přikládá výrobce v balení špunty, které případné rušivé elementy zvenčí naprosto minimalizují. Vy si tak můžete vaši oblíbenou muziku vychutnat plnými doušky.

Snadno se ovládají a dlouho vydrží

Tlačítko ON/OFF/spárování, příjem/odmítnutí hovoru/posun skladby a dvě tlačítka pro hlasitost - to je vše, co na Aftershokz Trekz AIR naleznete. Vše potřebné je šikovně rozmístěno na rozšířeních, v jejichž útrobách se nachází baterie pohánějící vašeho “běžeckého parťáka". Energie mi postačila na několik hodin nerušeného poslechu během pracovní doby v kanceláři i k pozdějšímu večernímu výběhu. Tudíž věřím, že výrobcem avizovaná 6h výdrž baterie odpovídá.

Suma sumárum

Sluchátka Aftershokz Trekz AIR za mě splňují vše, co se od nich očekává. Jsou lehká, tedy vhodná a primárně dělaná ke sportovnímu využití. Umožňují bezpečný poslech za běhu, který je sice vykoupen vnímáním okolních zvuků, ale zároveň poskytuje kvalitní požitek z hudby. Skupinu městských běžců, pro kterou jsou především určena, nepochybně uspokojí jak již zmíněným pohodlím, tak i provedením a celkovým hudebním projevem. Cena je sice o něco vyšší a někoho by mohla odrazovat, ale po vyzkoušení jsem dospěl k závěru, že tato sluchátka za menší investici rozhodně stojí.

Tak příjemný poslech!

Titus Ablorh, UTMB běžec

---

Titus je rebel. Miluje tanec, ženy a pivo a rád si zdobí tělo obrázky s tajemnou symbolikou. Jeho ghanské kořeny a rychlé nohy daly vzniknout přezdívce "Ghanská střela". S ultra-maratony začal teprve před rokem, ale už teď má na kontě řadu běžeckých úspěchů. Do závodu UTMB jde sice s menším množstvím zkušeností, zato s o to větší vášní.

Sledujte jeho Cestu za snem.


Cenová
bomba
Akce zmizí za
2:21:11:31
Salomon Spectur W
-46 % Dámské běžecké boty Salomon Spectur W
1 819 Kč 3 390 Kč
už jen 5 ks za tuto cenu