info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Jak prát spodní prádlo, aby vydrželo jako nové?

29. 04. 2022
Spodní prádlo je zásadním kusem oblečení, který se nachází v šatníku každého z nás. Denně jej až na několik odvážlivců všichni používáme a také všichni pereme. Na co ale při praní spodního prádla dát pozor?
Jak prát spodní prádlo, aby vydrželo jako nové?

Prát v ruce nebo v pračce?

U jemného prádla bývalo dlouhá léta zvykem prát ho v ruce. To samozřejmě můžete i nyní, ale automatické pračky nabízejí varianty k praní různých druhů prádla včetně toho jemného. Pokud už budete prát v ruce, rozhodně se vyhněte používání velké síly nebo drhnutí kartáčem. Prádlo stačí jemně mnout v dlaních.

Při praní v pračce nastavte program „jemné prádlo“ - pokud má vaše pračka názvy psané slovně. Má-li jen obrázky, vyberte symbol pírka či kytičky, ruky nebo spodního prádla. Všechny tyto programy jsou přednastavené na teplotu 40 ⁰C, která by materiál neměla poškodit. V případě, že žádný ze symbolů na pračce nemáte, nastavte program „ruční praní“ (ten by měla umět každá pračka) a jako teplotu zvolte 40 ⁰C. Jestli máte strach o poškození prádla, postačí i 30 ⁰C.

V čem prát spodní prádlo?

U spodního prádla se vyplatí investovat do speciálních přípravků na jemné prádlo. Materiál déle vydrží a ve výsledku ušetříte, protože nebudete muset pořád kupovat nové prádlo. Vhodné je také koupit sáček na praní spodního prádla, aby se vám nezamotávalo do dalšího oblečení a nedocházelo tak k jeho deformaci a mechanickému poškození.


<- JAK SE ZBAVIT ZÁPACHU Z BOT


Cenová
bomba
Akce zmizí za
2:07:46:22
Kari Traa Humlesnurr Tee
-69 % Sportovní triko Kari Traa Humlesnurr Tee
589 Kč 1 919 Kč
už jen 10 ks za tuto cenu