info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Jak se zbavit zápachu z bot

27. 04. 2022
Zápach z bot je velmi obvyklý problém, který jistojistě potkal každého z nás. Jak tuto nesnáz řešit? Zápach vzniká kvůli pocení nohou, při kterém se množí mikrobi a bakterie. Pocení jako takovému se předchází velmi ztěžka – je to přirozený tělesný projev, ale zápachu z bot se dá předejít poměrně snadno.
Jak se zbavit zápachu z bot

Jak předcházet zápachu z bot

Nejobvyklejším a velmi účinným řešením je střídání bot. Když totiž boty nebudete nosit více dní po sobě, vyschnou a zápach má menší šanci nabývat na intenzitě.

Další velmi častý postup je pořídit antibakteriální vložky, které obsahují různé materiály na pohlcování vlhkosti a zápachu. Zde si však dejte pozor: ve většině případů u běžeckých či sportovních bot výrobce na vložky velmi dbá. Nejen že bývají antibakteriální, ale hlavně jsou střihově a technologicky zasazené přesně do konkrétní boty. Jejich výměnou tak riskujete snížení kvality a požadovaných účinků dané obuvi.

Jak řešit zápach z bot

Pokud už problém se zápachem nastal, je několik způsobů, jak jej řešit. Logickou a dobrou volbou je boty umýt, ale i tady je potřeba být na pozoru a dodržovat určitá pravidla. Boty umývejte jemným a bavlněným hadříkem a používejte jen přípravky určené na konkrétní materiály. Boty nedrhněte kartáčem a NIKDY nedávejte do pračky!

Dalším osvědčeným řešením jsou výrobky přímo určené pro tento problém – ať už se jedná o sprej nebo pohlcovač zápachu. U sprejů je vhodné koukat na to, jestli zápach likvidují nebo ho pouze překrývají. S pohlcovači zápachu a vlhkosti zase dejte pozor, abyste je po několika měsících vyměnili. Jejich životnost totiž nebývá velmi dlouhá. Naši nabídku na toto téma můžete najít zde.


<- JAK SPRÁVNĚ PRÁT PONOŽKY


JAK PRÁT SPODNÍ PRÁDLO ->


Cenová
bomba
Akce zmizí za
2:09:11:30
Kari Traa Humlesnurr Tee
-69 % Sportovní triko Kari Traa Humlesnurr Tee
589 Kč 1 919 Kč
už jen 10 ks za tuto cenu