info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Jak správně uložit zimní oblečení ke spánku

06. 04. 2022
Sníh rychle taje a blíží se konec zimních radovánek. Tento čas přináší i obvyklou povinnost v úklidu různého zimního vybavení a nářadí, ale hlavně také oblečení – především bund. Záležitost to může být poněkud zdlouhavá, oblečení vám však při správném zacházení vydrží mnohem déle.
Jak správně uložit zimní oblečení ke spánku

Jak připravit?

Všechno oblečení před zazimováním vyperte. Nejen že ho budete dávat do skříně čisté a voňavé, ale prací prostředky budou vlákna chránit po těch několik dlouhých měsíců. Pokud si nejste úplně jistí, jak například bundy správně vyprat, vezměte je klidně do čistírny. Za profesionální práci sice budete muset připlatit, ale zase dostanete bundy zpátky připravené na zimu se vším všudy. Pokud budete totiž prát doma, ještě vás čeká naimpregnování.

Jakmile máte cokoliv ze sofshellu nebo kůže, je impregnace před uložením zásadní. To se týká samozřejmě ne jenom bund, ale i bot. Kožené boty je potřeba otřít, naimpregnovat a vložit do nich vycpávky (pokud už nemáte originální, postačí noviny).



Jak uložit?

Jestli máte skříň přímo pro zimní oblečení, máte vyhráno. Bundy je nejlepší pověsit na ramínko, zbytek oblečení stačí jen poskládat na police. Jestli máte místa méně, dá se oblečení složit do krabic. Výborně se k tomu dají využít vakuové pytle, které sníží objem, chrání před roztoči, moly i vlhkostí.

Dejte ale pozor a do vakuových pytlů nikdy nedávejte péřové a softshellové bundy, mohly by se nenávratně poškodit! Pokud pytle nevyužijete, kupte do krabic alespoň sáčky k pohlcování vlhkosti. Jestli máte v plánu uložení oblečení do sklepa nebo na půdu, je lepší pořídit uzavíratelné boxy než obyčejné krabice.


JAK PRÁT FUNKČNÍ PRÁDLO ->


Cenová
bomba
Akce zmizí za
8:10:07:00
Sensor Cyklo Stars dámský dres kr.rukáv fialová
-59 % Triko na kolo Sensor Cyklo Stars
639 Kč 1 550 Kč
už jen 6 ks za tuto cenu