info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Jak vyprat funkční prádlo aby udrželo původní vlastnosti

08. 04. 2022
U označení „funkční prádlo“ je především potřeba mít jasno, co to vlastně znamená. Slovo „funkční“ označuje prádlo nebo oblečení, které má určité vlastnosti – například odvod potu, nepromokavost apod. Slovo „prádlo“ pak značí spodní vrstvu, kterou máme přímo na těle. Často používaný pojem je také „termoprádlo“, což jsou právě spodní vrstvy s vlastností udržování tepla.
Jak vyprat funkční prádlo aby udrželo původní vlastnosti

Jak prát

Velmi důležité je dodržovat doporučení výrobce. Každý materiál může být jinak náchylný k různým způsobům praní. Pokud má vaše pračka program na sportovní oblečení, použijte ten, pokud nemá, zvolte jemné prádlo nebo ruční praní.

Rozdělte na bílé a barevné, zapněte všechny zipy a obraťte naruby. Pokud nastavujete teplotu ručně, vždy prohlédněte doporučení výrobce u každého kusu oblečení!

Prací prostředky

Prášku dávejte málo nebo raději nepoužívejte vůbec a kupte si tekutý gel přímo na sportovní oblečení a funkční prádlo. Rozhodněte nepoužívejte aviváž, nedávejte do sušičky, ani nežehlete. Sportovní a funkční oblečení a prádlo není potřeba prát po každém použití, přichází tím o své vlastnosti.

Mikiny a bundy stačí vyprat párkrát za sezónu. Tričko a spodní prádlo například můžete vzít hned po sportovní aktivitě s sebou do sprchy a jen ho promáchat v čisté vodě.


<- JAK PEČOVAT O ZIMNÍ OBLEČENÍ


JAK SE STARAT O SOFTSHELL A PÉŘOVÉ BUNDY ->Cenová
bomba
Akce zmizí za
2:07:29:38
Kari Traa Humlesnurr Tee
-69 % Sportovní triko Kari Traa Humlesnurr Tee
589 Kč 1 919 Kč
už jen 10 ks za tuto cenu