info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Jak vybrat kompresní oblečení?

05. 08. 2013
Kompresního oblečení je už dnes na trhu velká spousta. Jak si tedy mezi všemi výrobky vybrat to nejlepší? Poradíme vám.
Jak vybrat kompresní oblečení?

Typ a velikost

Při výběru vhodných kompresních pomůcek byste v první řadě měli zvážit, k čemu je budete používat. Zda na běh, halové sporty, cyklistiku nebo třeba pro zmírnění otékáním nohou při cestování či dlouhém sezení. Od toho se totiž odvíjí typ vybavení, které je pro vás vhodné. Cyklisté ocení kompresní návleky na ruce, běžci mohou volit mezi kompresními návleky na lýtka, stehna či celou nohu a kompresními podkolenkami či ponožkami.

Dalším důležitým faktorem je velikost. Tu musíte změřit opravdu přesně, protože nedostatečná komprese je neúčinná, naopak příliš těsné kompresní vybavení by vás omezovalo v pohybu a jeho nošení je nepříjemné . Důležitý je obvod lýtka a délka nohy od podkolenní jamky po kotník. Každý výrobce má velikosti i způsob měření, proto se řiďte jejich doporučeními. V případě pochybností se obraťte na prodejce a nechte si poradit.

Značky

Výrobců kompresního oblečení je celá řada a každý nabízí trochu jiné výrobky. Naše nabídka je zaměřena na kompresní oblečení značek CEP, Craft, Moose a další, kterým důvěřujeme, a jejichž produkty dlouhodobě sklízí pozitivní ohlasy jak u sportovců, tak v nezávislých testech a srovnáních. 

Podívejte se, kdo jsou naši největší experti přes kompresi:

CEP

CEP znamená CELL ENERGY PROTECTION což je ochrana energie buňky. Komprese výrazně přispívá ke zvýšenému průtoku krve a zlepšenému zásobování svalů kyslíkem.

Kompresní prádlo CEP přináší prvotřídní pohodlí, zvýšený výkon, rychlejší regeneraci organismu, zlepšuje svalovou a kloubní stabilitu, zdokonaluje koordinaci a pohybovou přesnost. Funguje také jako vynikající ochrana před zraněními. V nabídce máme kompresní podkolenky, návleky, krátké ponožky nebo textilní šortky značky CEP.

Craft

Švédská firma Craft se už čtyři desítky let věnuje vytváření ideálního prostředí pro lidský organismus skrze inovativní přístup k funkčnímu oblečení. Na nejvyšších příčkách ve svém oboru se drží především díky unikátnímu systému tří vrstev – funkční prádlo a ponožky, termoizolační a svrchní vrstva.

Funkční prádlo značky Craft má schopnost výborně odvádět pot z povrchu těla, a to buď do další vrstvy oděvu nebo přímo do vzduchu odpařováním. 

Termoizolační vrstvu Craft tvoří oděv odvádějící vlhkost do dalších vrstev či okolního prostředí, který zároveň zajišťuje adekvátní termoregulaci v chladných podmínkách.

Svrchní vrstva Craft chrání proti nepříznivým vnějším vlivům, dešti, větru a chladu a zaručuje tak komfortní pohyb a výkon za všech podmínek. Zároveň zabraňuje přehřívání díky schopnosti odvádět vlhkost a teplo ze spodních vrstev oděvu.

Funkční oblečení firmy Craft se nejvíce uplatňuje v cyklistice, běžeckém lyžování a běhu. 

Moose

Sportovní ponožky MOOSE jsou produktem stejnojmenné české firmy, která má za sebou dlouholeté zkušenosti s výrobou propracovaných a inovativních výrobků. Ty jsou testovány ve spolupráci s vrcholovými sportovci v extrémních podmínkách a získané poznatky dotváří konečný produkt. Vy tak můžete vyzkoušet špičkovou kvalitu ponožek MOOSE i v běžném životě.


Cenová
bomba
Akce zmizí za
2:22:32:11
Kilpi Alexo
-65 % Dámské legíny Kilpi Alexo
799 Kč 2 299 Kč
už jen 21 ks za tuto cenu