info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Pěšky pro Emičku aneb 4000 km za pomocí

21. 03. 2017
Osmiletá Emička trpí následkem těžkého porodu dětskou mozkovou obrnou. Václav Malinský je mladý muž, který v Čechách úspěšně zavádí novou formu podpory potřebných - Cestu pro pomoc (Walk for Help). Když se Václavovo odhodlání spojilo s příběhem Emičky, vznikl benefiční projekt Pěšky pro Emičku.
Pěšky pro Emičku aneb 4000 km za pomocí

Václav má za sebou již několik poutí pro pomoc. Svým putováním mimo jiné vybral peníze pro malého Matěje, který je již sedmým rokem v kómatu po nevydařené operaci mandlí.

Jak sám Václav říká, myšlence cestování a pomoci zcela propadl a začala ho naplňovat. Proto se rozhodl v něm pokračovat a vydal se do indických Himalájí, čímž poukázal na potřebu záchrany tradiční tibetské kultury.

Jeho současný projekt s názvem Pěšky pro Emičku jej nyní navrací zpět do rodné hroudy.

Bojovnice Emička

Emička Zouharová je osmiletá holčička, která trpí dětskou mozkovou obrnou. Ta u ní vznikla vinou komplikovaného porodu a poznamenala Emičku navždycky. Její rodina se naštěstí nevzdává a nekonečným intenzivním cvičením se jim daří Emiččin stav pomalu zlepšovat. V současné době je dívenka schopná zvednout se z lehu do sedu a kleku, mimo vozík se pohybuje lezením a snaží se vstávat. Nemluví, ale rozumí všemu a snaží se komunikovat neverbálně. Mentálně je na tom naštěstí velmi dobře, ovšem po fyzické stránce je zcela odkázána na pomoc druhých. Zatím nejúčinnější terapií, kterou Emička podstupuje, je intenzivní neurorehabilitace (tzv. Klim-therapy) v lázních Klimkovice. Rodiče Emičky ji však musejí hradit sami.

Pouť za pomocí

Václav se rozhodl pomoci Emičce 4000 km dlouhou poutí po hranicích Česka a Slovenska, tak, jak vypadaly před naším rozdělením. Chtěl by ji zvládnout zhruba za 5 měsíců, během kterých bude šířit příběh Emičky a snažit se pro ni vybrat co nejvíce finančních prostředků. Krom toho také plánuje celou cestu pečlivě dokumentovat, navštěvovat historicky významná místa v pohraničí a psát příběhy lidí, které potká.

“Symbolika v chůzi po hranicích je v tom, že chci na hranice poukázat jako na pouhou čáru na mapě, kterou jsme si vymysleli my lidé, ale ve skutečnosti žádné hranice neexistují, všichni jsme stejní, jsme si rovni a nezáleží na národnosti, barvě pleti ani třeba náboženském vyznání. Cestou chci také našemu národu ukázat krásy naší, ale i slovenské vlasti, aby si více vážili toho, jaké bohatství tu máme.” říká Václav, který svůj projekt odstartoval za podpory crowdfundingové kampaně na Hit hitu a řady partnerů a dárců.

Václav od nás dostal trailové Inov-8. Tak šťastnou cestu!

My v Sanasportu jsme jeho cestu podpořili jak jinak než kvalitními botami, ve kterých se mu, jak doufáme, půjde jedna báseň.

Chcete-li i vy podpořit projekt Pěšky pro Emičku, sledujte Václavovo putování na facebooku Cesta za sny. O jeho minulých projektech se dozvíte na webu na jeho webu.


Cenová
bomba
Akce zmizí za
0:13:51:55
Ziener Nalos
-60 % Cyklistické triko Ziener Nalos
780 Kč 1 949 Kč
už jen 2 ks za tuto cenu