info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Šedesát let Oliveru

18. 11. 2013
Neexistuje snad český hráč squashe či badmintonu, který by nikdy neslyšel o značce Oliver nebo neměl ve své výbavě nic z jejího arzenálu. A to se k nám tato vyhlášená značka sportovního vybavení dostala poměrně nedávno, teprve po revoluci a až s rozmachem squashe v roce 1995. Jak se z malé rodinné firmy stal doslova celosvětový fenomén? Pojďme nakouknout do historie Oliveru i našich oblíbených sportů!
Šedesát let Oliveru

Z Austrálie do Německa

Společnost Oliver vznikla v roce 1954 v Austrálii jako rodinná firma zaměřená na raketové sporty, a to původně na squash a tenis. Pro vysokou kvalitu výrobků si u sportovců rychle získala oblibu a brzy se z ní stala známá značka. V osmdesátých letech nastal velký boom squashe v Evropě, kam se Oliver a jeho vybavení na squash vzápětí přesunul – a to konkrétně do Německa, kde ji zakoupil současný majitel pan Bundschuch, a kde působí dodnes.

Společné dějiny

Název Oliver je už od svých počátků spojen s historií squashe, určitě si vzpomenete minimálně na legendární raketu Bluebird, která v ruce Australana Devenporta prolomila soudobou squashovou nadvládu Pákistánců Khanů. A k výbavě špičkových hráčů patří Oliver samozřejmě i dnes, kdy jim pomáhá vyhrávat ty nejprestižnější turnaje. Později se vedle squashe začal rozvíjet a těšit velké oblibě také badminton, a tak Oliver rozšířil svůj sortiment i na badmintonové vybavení.

Oliver a squash k sobě patří i v České republice

V České republice značka Oliver působí necelých dvacet let, ale díky své kvalitě a schopnosti postarat se o hráče od hlavy až k patě si mezi nimi získala takřka okamžitou oblibu. Dnes můžeme bez nadsázky říci, že v ČR je jen velmi málo hráčů, kteří nezačínali svoji kariéru s raketou značky Oliver. Za všechny úspěšné sportovce jmenujme například hvězdy jako je  Jan Koukal (15x mistr ČR, hraje s raketou Eplon), Jana Šmeralová (9x mistryně ČR), Lucie Fialová (5x mistryně ČR) či Lukáš Jelínek (5x mistr ČR, raketa NO DESIGN). A jsme si jistí, že do budoucna jich bude jen a jen přibývat!


Cenová
bomba
Akce zmizí za
1:14:34:26
Joma Elite VIII Sweatshirt Fluor Coral
-72 % Sportovní mikina Joma Elite VIII Sweatshirt Fluor Coral
289 Kč 1 040 Kč
už jen 4 ks za tuto cenu