info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Šedesát let Oliveru

18. 11. 2013
Neexistuje snad český hráč squashe či badmintonu, který by nikdy neslyšel o značce Oliver nebo neměl ve své výbavě nic z jejího arzenálu. A to se k nám tato vyhlášená značka sportovního vybavení dostala poměrně nedávno, teprve po revoluci a až s rozmachem squashe v roce 1995. Jak se z malé rodinné firmy stal doslova celosvětový fenomén? Pojďme nakouknout do historie Oliveru i našich oblíbených sportů!
Šedesát let Oliveru

Z Austrálie do Německa

Společnost Oliver vznikla v roce 1954 v Austrálii jako rodinná firma zaměřená na raketové sporty, a to původně na squash a tenis. Pro vysokou kvalitu výrobků si u sportovců rychle získala oblibu a brzy se z ní stala známá značka. V osmdesátých letech nastal velký boom squashe v Evropě, kam se Oliver a jeho vybavení na squash vzápětí přesunul – a to konkrétně do Německa, kde ji zakoupil současný majitel pan Bundschuch, a kde působí dodnes.

Společné dějiny

Název Oliver je už od svých počátků spojen s historií squashe, určitě si vzpomenete minimálně na legendární raketu Bluebird, která v ruce Australana Devenporta prolomila soudobou squashovou nadvládu Pákistánců Khanů. A k výbavě špičkových hráčů patří Oliver samozřejmě i dnes, kdy jim pomáhá vyhrávat ty nejprestižnější turnaje. Později se vedle squashe začal rozvíjet a těšit velké oblibě také badminton, a tak Oliver rozšířil svůj sortiment i na badmintonové vybavení.

Oliver a squash k sobě patří i v České republice

V České republice značka Oliver působí necelých dvacet let, ale díky své kvalitě a schopnosti postarat se o hráče od hlavy až k patě si mezi nimi získala takřka okamžitou oblibu. Dnes můžeme bez nadsázky říci, že v ČR je jen velmi málo hráčů, kteří nezačínali svoji kariéru s raketou značky Oliver. Za všechny úspěšné sportovce jmenujme například hvězdy jako je  Jan Koukal (15x mistr ČR, hraje s raketou Eplon), Jana Šmeralová (9x mistryně ČR), Lucie Fialová (5x mistryně ČR) či Lukáš Jelínek (5x mistr ČR, raketa NO DESIGN). A jsme si jistí, že do budoucna jich bude jen a jen přibývat!


Cenová
bomba
Akce zmizí za
0:22:17:04
Saucony Bullet Tight Short
-74 % Dámské sportovní kraťasy Saucony Bullet Tight Short
399 Kč 1 513 Kč
už jen 12 ks za tuto cenu

12 důvodů proč nakoupit u nás

Více o nás »
 • why-Created with Sketch. Autorizovaný prodej 99 TOP značek
 • why-Created with Sketch. Kamenné prodejny v Praze a v Brně
 • why-Created with Sketch. Více než 7500 odběrných míst po celé ČR
 • why-Created with Sketch. Mobilní aplikace pro iOS a Android
 • why-Created with Sketch. Garance nejnižší ceny
 • why-Created with Sketch. Doprava ZDARMA od 499 Kč
 • why-Created with Sketch. Dárek k nákupu nad 6 000 Kč
 • why-Created with Sketch. Výběr z 23455 produktů, 4519 skladem
 • calendarCreated with Sketch. Zboží můžete vrátit a vyměnit až 30 dnů
 • why-Created with Sketch. Vybavení na 19 různých sportů
 • why-Created with Sketch. Běžecké tréninky ZDARMA
 • why-Created with Sketch. Diagnostika došlapu ZDARMA