info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Sportuj srdcem a nenech se semlít

19. 02. 2024
Občas jsme všichni tak trochu na hlavu a vnímáme svět kolem sebe mnohem hůř, než ho vnímáme za časů duševní pohody. Zbytečně se pak kaboníme. A to je škoda, s úsměvem jde všechno líp a od toho je tu festival Na hlavu.
Sportuj srdcem a nenech se semlít


Veselá mysl je půl zdraví, říká se. Určitě je na tom mnoho pravdy, ne vždy je nám ale do smíchu. Jednoduše proto, že procházíme náročným životním obdobím nebo jsme možná přišli o někoho blízkého. Pamatujte si, že je v pořádku cítit smutek, vztek či hněv. A pamatujte si, že kdyby toho na vás bylo najednou moc, existují odborníci, na které se můžete obrátit.

V rámci našeho projektu Sportuj srdcem nyní podporujeme festival Na hlavu. Ten startuje 29. února a pořádá ho Národní ústav duševního zdraví, konkrétně tým výzkumného programu Veřejné duševní zdraví.

Požádat o pomoc není ostuda

Když už jsme začali těmi rčeními, můžeme i pokračovat dalším, které jistě znáte: sdílená starost = poloviční starost. Vždycky je lepší se někomu svěřit. Nezáleží na tom, co vám zrovna leží v hlavě, jakmile o svých problémech v bezpečném prostředí promluvíte, uvidíte, že se dají překonat.

Někdy je těžké ustát zkoušky, které před nás život klade. V takových chvílích může být nejlepší řešení obrátit se na odborníky a říct si o pomoc. Na péči o duševní zdraví se v Česku zaměřují různé organizace, dobrým zdrojem pro vyhledání podpory může být například web Na rovinu.

Mnohé z organizací se podílí i na veřejné osvětě a pořádají besedy a přednášky, kde se dozvíte a naučíte, jak o své duševní zdraví pečovat. No, a protože víc hlav víc ví, je dobré, že na festivalu Na hlavu se chytrých hlav sejde opravdu hodně. Společně se pustí do nástinu řešení psychických nemocí a dostanou se i k podstatám duševních problémů. Můžete se přiučit, nechat si poradit nebo se sami zapojit do pomoci lidem s duševním onemocněním.

plakát Na hlavu

Festival Na hlavu

Festival Na hlavu se věnuje mnoha oblastem pojených s lidskou myslí. Seznámit se můžete s oblastí psychologické a psychiatrické péče, spánku, sexuality a mnoho dalšího. Můžete si například i na vlastní kůži vyzkoušet, jak v neurovědách pomáhá virtuální realita.

Zakladatelé napomáhají zlepšovat kvalitu života všech lidí s duševní nemocí, ať už je její charakter jakýkoliv. Chtějí zamezit oddělování a vylučování psychicky nemocných jedinců ze společnosti, jelikož tento přístup mnohdy vede k prohloubení jejich problému.

Ze dna se těžko hrabe zpátky na vrchol a jakmile si s sebou nesete další zátěž, je tato cesta ještě mnohem náročnější.

Další informace a program jsou k mání na webových stránkách festivalu.


FACEBOOK NA HLAVU


INSTAGRAM NA HLAVU
Cenová
bomba
Akce zmizí za
2:04:33:19
Mizuno Terry FZ Jr
-62 % Dětská mikina Mizuno Terry FZ Jr
449 Kč 1 190 Kč
už jen 3 ks za tuto cenu