info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Jak vyprat batoh, aby zase vypadal skvěle?

20. 04. 2022
Batoh je těžký oříšek na praní, ale někdy se prostě jinak nedá. Dítko domů přinese batoh od barvy, hlíny nebo staré svačiny a jiná varianta než šup s ním do pračky prostě nebude fungovat. A když už, tak můžete přihodit i ten svůj outdoorový, také by možná zasloužil, ne? Tak čtěte dál a dozvíte se, jak na to.
Jak vyprat batoh, aby zase vypadal skvěle?

Jaký je to batoh?

Prvním krokem je zjistit, jaký batoh to vlastně plánujete vyprat. Jestli má nepromokavou vrstvu, budete na to muset trošku jinak než u obyčejného batohu, jinak byste jeho nepromokavost nenávratně poškodili. Do pračky batoh s takovým materiálem vůbec nedoporučujeme dávat, vezměte ho radši do sprchy a pořádně promáchejte ve studené vodě.

Prací přípravek použijte jen v nutném případě, nejlépe ten určený na sportovní oblečení a doplňky s impregnací. Abyste vrstvu neponičili, třete jen rukou nebo maximálně bavlněným hadříkem. Po umytí sušte až několik dní volně na šňůře, určitě nedávejte do sušičky! Po usušení můžete naimpregnovat, abyste posílili nepromokavou vrstvu.

Praní v pračce

Klasický batoh před praním dobře zkontrolujte, zda ještě neukrývá nějaké zatoulané poklady, a poté všechny kapsy zavřete na zipy. Pokud má váš batoh některá místa vyztužená, ujistěte se, že to není z tvrdého papíru, to by poté do pračky nemohl.

Perte na šetrný prací program do 40 ⁰C, použijte přípravek na sportovní oblečení. Otáček by nemělo být více než 400. Pokud chcete být extra opatrní, můžete dát i úplně bez otáček, batoh jen nasákne hodně vody a bude déle schnout. Při sušení postupujte stejně jako u batohu s nepromokavou vrstvou – to znamená nedávat do sušičky, ale nechat volně vyschnout na šňůře.


<- JAK SPRÁVNĚ PSÁT POLYESTER


JAK SPRÁVNĚ PRÁT PONOŽKY ->


Cenová
bomba
Akce zmizí za
0:17:08:03
Mizuno Core 3/4 Tight
-61 % 3/4 sportovní legíny Mizuno Core 3/4 Tight
469 Kč 1 190 Kč
už jen 4 ks za tuto cenu

  Máte nějaký dotaz? Potřebujete pomoct? Zavolejte nám na +420 534 534 465

  • Visa
  • Master Card
  • Maestro
  • Gopay
  • Twisto