info@sanasport.cz Odpovíme do 24 hodin

Jak to bylo aneb kompletní historie Sanasportu

19. 07. 2023
Koho zajímá, jak to v Sanasportu chodí, toho následující řádky jistě zaujmou. Přečtěte si více o našem vzniku a zjistěte také, kudy a kam se chceme ubírat do budoucích dnů i roků. Tak jdeme na to, jak že to celé odstartovalo?
Jak to bylo aneb kompletní historie Sanasportu

Vznik Sanasportu

Na začátku to byli dva lidé - kluci, kamarádi. Michal Švirga a Zbyněk Muzikář se potkali na střední škole. Začali společně sportovat, chodit na pivo a postupně se jim v hlavě rodil plán na společné podnikání.

Než si v roce 2008 založili obchůdek a malý e-shop se sportovní obuví, měli za sebou už pár společných projektů. V těch prověřili dlouhodobou spolupráci, identický pohled na podnikání i chuť se ve svém oboru rozvíjet. Zmíněný obchůdek byl zpočátku jen taková bokovka, ale Zbyněk s Michalem v něm viděli velký potenciál. Proto uzavřeli ostatní projekty a roku 2009 založili Sanasport. Roku 2009 do svých životů naplno pustili sportovní výbavu.

prodejna

Zaměření na zdraví

Od počátku se vše v Sanasportu točí okolo zdravého pohybu, tedy pohybu, který je prospěšný pro celé tělo, mysl i pohybovou soustavu. Díky správnému vybavení vás totiž nemusí trápit bolesti a i v pokročilém věku si můžete bez problémů užívat oblíbený sport. Stačí jediné - milovat pohyb a nechat si poradit při výběru sportovního vybavení.

Slovo Sana v názvu společnosti latinsky znamená zdraví. Proto jsme každou prodejnu hned při založení vybavili diagnostikou došlapu, stoprocentně proškoleným personálem i botami se speciální konstrukcí, která dokáže kompenzovat nejrůznější nedostatky vaší pohybové soustavy.

Mezi naše prodávané značky nebereme jen tak něco. Vše máme dopředu vytipované, ale i tak nás značka musí nejprve přesvědčit, že má našim zákazníkům co nabídnout. Každý výrobce, který se dostane do našeho obchodu, je špičkou ve svém oboru. Ať už se jedná o běžecké, halové či outdoorové boty, funkční oblečení nebo jakékoliv doplňky a sportovní vybavení - vše má štempl vysoké kvality, dlouhodobé odolnosti a maximálního pohodlí.

UTMB

Nejde jen o prodej

Protože sportem a vším okolo něj doslova žijeme, nestačí nám zaměřovat se pouze na poradenství a prodej. Proto vznikají různé další projekty, kterými se snažíme být blíž našim zákazníkům. Chceme jim ukázat, že každý může sportovat, každý může ozdravit svůj život a každý se může radovat z pohybu.

Jelikož jsme z běžeckého těsta, jasnou jedničkou je pro nás stále projekt Můj první běh. Jedná se o sérii videí, které může každý zdarma zhlédnout na našem webu i Youtube kanále. I když jsou to již pár let stará videa, veškeré informace jsou stále aktuální. Můj první běh prostě předběhl svou dobu. Dozvíte se o rozcvičce, základech běhu, vylepšení techniky a zjistíte spoustu tipů na běh v trailu, po silnici, do kopce i z kopce. Je jen na vás, které si pustíte.

Další akce možná znáte odjinud, ale vězte, že pocházejí z naší produkce. Například Bota roku po několik let provázela běžce při výběru nové obuvi. Na našich trénincích, které jsme vždy pořádali zdarma, se mohl kdokoliv zapojit do testování a hodnocení několika modelů, které do průzkumu nominovaly samotné značky (nebo jejich zástupci).

Poslední z naší trojice největších projektů je jistě Cesta za snem UTMB, kdy jsme se postarali o splnění snu dvou amatérských českých běžců. Kluci tvrdě makali a pro nás byla radost sledovat jejich běžecký růst. Nejdůležitější však bylo podělit se s vámi o úžasné sportovní zážitky a neskutečné lidské příběhy. Proto to děláme, proto tvoříme komunitu aktivních lidí, proto sportujeme srdcem!

MB

Nedávná minulost a současnost

Ne vždy se daří a i nám se poslední dobou do cesty staví kde co. Ale nevzdáváme se, táhneme za jeden provaz a snažíme se udělat vše, co je v našich silách, abychom se z každé krize co nejrychleji dostali. Zároveň nejsme slepí ke svým chybám a ze všech omylů se snažíme ponaučit.

Bohužel poslední dobou to vypadá, že nám osud nepřeje. Jakmile se z jednoho problému vyhrabeme, už na nás mává další. Nejsme sice jediní, kdo trpí úpadkem sportovního trhu, ale kde není poptávka, ani kuře nehrabe.

I když to občas vypadá špatně, neházíme flintu do žita a snažíme se stinnou stranu mince otočit na zářivou budoucnost. Věříme, že nás v tom nenecháte a budete její součástí.

placák

Budoucnost

Do budoucna se chceme vrátit zpátky ke svým kořenům. Chceme opustit hromadné slevy, které byly důsledkem přecpaného skladu. Chceme opět řádně vybírat produkty, které mají přidanou hodnotu. Chceme být vaším parťákem pro jakýkoliv zdravý pohyb. Chceme se pořádně opřít do projektů, které vám dělají radost. Chceme totiž Sanasport udržet minimálně dalších 14 let.

Sportuj srdcem!

Jak už bylo řečeno, sportujeme srdcem. Znamená to pro nás mnoho, občas i všechno. Jste také takoví? Přidejte se k nám na cestě ke zdraví. Každý je Sanasporťák, stačí milovat pohyb a sportovat srdcem.


PŘEČTU HISTORII ROK PO ROKU


ČTENÍ MÁM DOST, NAKOUPÍM SI
Cenová
bomba
Akce zmizí za
3:01:29:31
Mizuno Aero Jacket
-53 % Běžecká bunda Mizuno Aero Jacket
1 117 Kč 2 390 Kč
už jen 3 ks za tuto cenu